Wpis z mikrobloga

#zwierzaczki #swinkimorskie #swinkamorska #zwieczaczki #olejkokosowy #protip #smiesznypiesek

Udało.mi się wyleczyć łapkę Wieprzka olejem kokosowym i rumiankiem, czuję dobrze. Może się komuś przyda.

Świnia na łapce miała dziwną zrogowaciałą narośl na jednym z paluszków. Narośl spowodowała, że pazurek się przechylił dość mocno na bok, a paluszek był spuchnięty. Skóra łapek była spękana, zrogowaciała.

Wieprz czuł się dobrze i zachowywał normalnie, ale łapki już średnio chciała pozwolić dotykać.
Uznałam, że na sygnale nie trzeba pędzić do weta, ale po długim weekendzie się wybiorę, a w między czasie poszukam dobrego weta, poczytam (przeprowadziłam się do nowego miasta).

Obstawiałam ew. początek zapalenia łapek wywołany gronkowcem (znana choroba, chociaż pozostałe wieprze czyste) albo uszkodzenie mechaniczne i wynikająca z tego infekcja.

Z racji na odkażające i bakteriobójcze właściwości oleju kokosowego oraz jego nawilżająco-natłuszcające moce (ulga na spękane łapki) użyłam go. Jest też hipoalergiczny i bezpieczny jakby zaczęła lizać sobie łapki.
3 dni cyklu- okład z rumianku plus potem przesmarowanie łapek olejem, grubą warstwą i... narośl i opuchlizna zeszły :D skóra jest podleczona. Teraz jeszcze trochę ją posmaruję aby skóre ze spodu łapek wyciągnąć na 100% i voila! Będę obserować dalej.

Pijcie ze mną i Pluszową kompot.
hellyea - #zwierzaczki #swinkimorskie #swinkamorska #zwieczaczki #olejkokosowy #proti...

źródło: comment_yUft9PldDavQOZ3sqhtpxrP4Pon2tskg.jpg

Pobierz
  • 23
@Papja w Łodzi kiedyś od takiego hobbystycznego hodowcy :) drugi prosiak ze zdjęciabz komentarza to jej siostra z miotu, jest jeszcze trzeci świnior.