Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, dopiero mam możliwości ogarnąć i opisać kontekst tej całej sytuacji z lisem.
W komentarzach pisałam i powtórzę, to nie pierwszy lis z którym mamy do czynienia, ale pierwszy który zginął. Reszta się wycofywała, ten nie chciał. Złapał się w pułapkę, bo nie chcial odpuść. Zapadła decyzja o odstrzale i tyle.
Tag chwalesie był przesadzony i za to przepraszam, nie sądziłam że parę słów za płotkiem wywoła taką burzę, zwłaszcza tutaj. Miała to być pewna forma ciekawostki, nic poza tym.
Serio, walka z lisami to dla hodowców zwierząt trudna sprawa, ale co mogą wiedzieć o tym osoby, widzące zwierzątka tylko przez pryzmat youtube.
Listy to szkodniki i urocza ruda kita tego nie zmieni.
Ratowaliśmy krety, które nie chciały się zakopać w ziemi, dzikie kaczki mają u nas azyl, nawet dzików nie zabijamy, bo szkoda, mimo że ziemniaki wyjadają. Ten lis zabierał nam znacznie więcej i pomyślcie o tym, jak o stracie swojego bliskiego zwierzaka. Tak cieszę się że już nie wyrządzi u nas szkód, ale juz nie chwalę.

  • 238
@innigri: uważam się za obrońcę zwierząt, ale coś takiego jak odstrzał lisa, który atakuje kurnik nie jest dla mnie czymś złym. jestem mięsożercą, jem mięso (dziczyznę też) i polowania potrafię zrozumieć. jedyne czego nie potrafię zrozumieć to myśliwych, którzy czerpią z tego przyjemność, chwalą się, wrzucają setki zdjęć do neta i traktują zabijanie jako hobby (jak @dorotka-wu) . tłumaczą się tym, że rzadko strzelają a o populację trzeba dbać. jak
@Myrzyn: No ale rzeby od razy grozić, zgłoszeniem to na policje, serio... i weź tłumacz, że lisa nikt nie męczył, a zginał w humanitarny sposób z ręki osoby, która ma do tego prawo. Jedyne co rozumiem, to to zdjęcie, które może być dla innych zbyt mocne, ale wtedy załatwia się to w inny sposób, a nie posądza o sadyzm od razu.
@toodrunktofuck: jak wyobrażasz sobie to, aby myślistwo było "zawodowe". Kto byłby pracodawcą, kto płaciłby za wykonanie odstrzału?
Póki co jest to hobby, i to dość kosztowne.
I tak. Czerpię przyjemność z polowania.
Czerpię przyjemność z chodzenia po lesie, tropienia a koniec końców z efektu polowania. Nie czerpię przyjemności z samego aktu zabijania. Odbieranie życia nie jest niczym przyjemnym. I tak mam kilka zdjęć z upolowaną zwierzyną, ale czy widziałeś te moje
@innigri tylu obrońców moralności i kodeksu karnego nie spotkasz nigdzie w internecie. Wczoraj besztali gościa co wg nich za długo wyprzedzał lewym pasem na autostradzie:) chorzy ludzie.
@ediz4: Wyjmij kija z dupy, jakbyś Ty poszedł jej zabić kurę Ciebie też by mogła odstrzelić ( ͡° ͜ʖ ͡°), może przyczyniła by się do poprawienia puli genowej ludzkości.
@yggdrasill: Niom i grozi mi jeden gostek policją, bo niby afiszuje się zabijaniem zwierząt, z czego jest jeden istotny szczegół, ja nie miałam nic wspólnego z jego śmiercią, ale co to kogo obchodzi liczy się moralność, mimo że w ogóle z dupy.
@grzsci: oczywiście bo jeśli lis zabija kury to najlepiej wybijać lisy po kolei niż zabezpieczyć odpowiednio hodowlę. Na podkopy wkopuje się siatkę lub płytę betonową w ziemie, wylewa się beton na krawędziach kurnika, stosuje się pastuchy elektryczne, drut kolczasty. Łatwiej jednak płakać że lis zabija kurki.
@Skub4ny: możliwe że by tak było.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ediz4: idąc tokiem twojego rozumowania: ktoś włamał mi się do domu, zaatakował mnie, ja go zastrzeliłem. Ale to moja wina bo nie miałem stalowych krat w oknach, 3 metrowego muru, alarmu z grupą interwencyjną która przyjeżdża w 30 sekund, czujników ruchu i 2 tonowych pancernych drzwi? Łatwiej płakać że ludzie się włamują?