Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, dopiero mam możliwości ogarnąć i opisać kontekst tej całej sytuacji z lisem.
W komentarzach pisałam i powtórzę, to nie pierwszy lis z którym mamy do czynienia, ale pierwszy który zginął. Reszta się wycofywała, ten nie chciał. Złapał się w pułapkę, bo nie chcial odpuść. Zapadła decyzja o odstrzale i tyle.
Tag chwalesie był przesadzony i za to przepraszam, nie sądziłam że parę słów za płotkiem wywoła taką burzę, zwłaszcza tutaj. Miała to być pewna forma ciekawostki, nic poza tym.
Serio, walka z lisami to dla hodowców zwierząt trudna sprawa, ale co mogą wiedzieć o tym osoby, widzące zwierzątka tylko przez pryzmat youtube.
Listy to szkodniki i urocza ruda kita tego nie zmieni.
Ratowaliśmy krety, które nie chciały się zakopać w ziemi, dzikie kaczki mają u nas azyl, nawet dzików nie zabijamy, bo szkoda, mimo że ziemniaki wyjadają. Ten lis zabierał nam znacznie więcej i pomyślcie o tym, jak o stracie swojego bliskiego zwierzaka. Tak cieszę się że już nie wyrządzi u nas szkód, ale juz nie chwalę.

  • 238
  • Odpowiedz
@zasypiam: Może to błąd, ale juz z tym nic nie zrobię. Jeżeli usunięcie wpisu ma coś zmienić, to zrobię to. Obrońcy zwierząt mają co robić i bądź co bądź "kontrolowana" śmierć lisa nie powinna ich zajmować. Zresztą ja nawet nie wiem, kto go zabił, bo nie było mnie przy tym.
  • Odpowiedz
  • 0
@ediz4 Jeśli to jest jakaś super profesjonalna hodowla, gdzie kury siedzą zamknięte 24 godz na dobę, to może da się uchronić przed lisami. Ja się wypowiadam z pozycji zwykłego wieśniaka u którego te kilka kur biega sobie wesoło po posiadłości.
  • Odpowiedz
@innigri: wiem jak to jest walczyć z lisami, i ile szkód mogą wyrządzić.
Najwięcej do powiedzenia zazwyczaj maja ludzie którzy nie mieli odczynienia z życiem na wsi i problemem gdy lisy opustoszą Ci kurnik.
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie mamy zamiaru ich zamykać, bo lis grasuje. Kury mają być z wolnego wybiegu, chodzić po trawie i jeść robaczki, zamykanie w jednym pomieszczeniu mogło by być dla nich traumatyczne. A psa mamy i zazwyczaj jest skuteczny, no a czasem nie.
  • Odpowiedz
  • 2
@innigri wykopki zawsze świętsze od papieża. Tutaj nawet jak byś samochodem na żółtym przyjechała to czeka Cię lincz zza monitorów:)
  • Odpowiedz
@ediz4: Wylej 1 hektar terenu. XD Serio, mało wiesz jak wyglądają realia. NIGDY w 100% nie uchronisz się przed lisem i zawsze znajdzie się taki bezczel, co pod losem ci kury wybiera i weź toleruj takiego zwierza "bo musi".
  • Odpowiedz