Wpis z mikrobloga

To już nawet nie chodzi o to, że ja się z tymi okrzykami i skandowanymi hasłami nie zgadzam. Najbardziej dojmujące jest to, jak one są niesamowicie głupie i infantylne. CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE, DUMA, HONOR, ŚMIERĆ WROGOM, POLSKA BASTIONEM. To jest zupełna pustka umysłowa. Im te hasła są głupsze i bardziej beztreściowe, tym rozpaczliwiej wykrzykiwane.
#marszniepodleglosci
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PS. Innymi słowy, narodowcy kompletnie mnie nie przekonali, że faktycznie kochają tradycję, naród i historię. O tak doniosłym wydarzeniu, jakim było odzyskanie niepodległości, można naprawdę ciekawie i zajmująco opowiedzieć, nawet w konwencji marszu (wiadomo, że nie wymagam na zgromadzeniu nie wiadomo jak intelektualnych wykładów).

Z kolei tutaj ja widzę tylko kiboli, którzy równie dobrze mogliby krzyczeć LEGIA K---A, tyle samo by z tego wynikało.
  • Odpowiedz
Hasła, wspominki , duma jakbyśmy byli mocarstwem obecnie i nic poza tym.


@szurszur: I do tego musieli bronić suwerenności w zbrojnej walce.

Z kolei tutaj ja widzę tylko kiboli, którzy równie dobrze mogliby krzyczeć LEGIA K---A, tyle samo by z tego wynikało.


Bo to jest tak naprawdę kibolska zadyma, mniej lub bardziej jawnie wspierana przez PiS, który widzi w kibolach i narodowcach twardy elektorat.
  • Odpowiedz