Wpis z mikrobloga

Takie pytanie mam, bo mnie nurtuje… kiedy Wam przeszło to wtrącanie do drugie zdanie „studiuje prawo” / „studiowałem prawo” /„jestem prawnikiem”? a może nie przeszło? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Pytam, bo wydawało mi się, ze ciśnienie schodzi u normalnych ludzi, a tu własnie rozmawiałam przez 8 minut dokładnie z jedną panią mecenas, która tą informację wtrąciła przynajmniej 10 razy. Może nie byłoby to jakoś bardzo mocno dziwne, gdyby nie to, że powód naszej rozmowy miał się nijak do tego w jakim zawodzie pracujemy i nawet wtrącenie w końcu, że ja też jestem prawnikiem nie pomogło. Na ucho pani tak po 50tce.

pozwolę sobie @Dutch @GordonLamerman @exane @ripp1337 @maniac777 @Jade @stekelenburg5 @daj_pan_spokoj Adamsa nie wołam, bo zaraz na mnie nakrzyczy jak zawsze i na wszystkich ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wy też nie bijcie

#humorprawniczy

  • 10
@kawazrana: Mam kolezanke ktora jest juz po prawie i wspomina tylko o tym jak ktos zapyta sie co studiowala albo co robi, bo pracuje w zawodzie. Ci co ciagle o tym mowia lecza tym chyba jakies kompleksy.
@kawazrana przeszło mi raczej szybko, ale konkretnego momentu nie podam. Zbiegło się to z obserwowaniem kolegi z roku, który uwielbiał rzucać paragrafami w życiowych sytuacjach (policja, bramkarze czy szatniarze w klubach) i zawsze osiągał efekt odwrotny od zamierzonego.
@kawazrana: cześć, studiowałem prawo.

kiedy Wam przeszło to wtrącanie do drugie zdanie „studiuje prawo” / „studiowałem prawo” /„jestem prawnikiem”? a może nie przeszło? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

O wiele lepiej brzmi jestem adwokatem, wtedy można zarzucić tamten tekst dla lamusów ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na bardziej
@Dutch: ależ Panie Kolego! na wykopie również odbieram Cię, jako człowieka skromnego i nie wywyższającego się.
Zgadzam się, adwokat brzmi lepiej, pani była (wg deklaracji) radcą prawnym, jak uściśliła, ale kompletnie nie zrobiło to na mnie wrażenia, więc powtórzyła później kilkukrotnie jeszcze.

Może pani w dorosłym wieku poszła na studia i mimo wieku jest teraz świeżakiem jednak? albo nie wykonuje zawodu i stąd ta potrzeba podkreślenia? nie wiem, ale już dawno