Wpis z mikrobloga

Ehhh. zapisałem się ostatnio do sekcji #jujitsu żeby nie tylko nauczyć się czegoś, ale też zyskać troche pewności siebie i sprawności fizycznej. Na praktycznie każdym treningu jest walka w parterze i nie wiem czy jestem w błędzie czy co, ale jako świeżak powinienem chyba móc liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów, a w praktyce wygląda to tak, że koleś mnie trzyma (nawet nie jakoś mocno) i ja nie wiem za bardzo co zrobić, a ten gada "hehe to walka, nie powiem Ci"... no #!$%@?... to chyba trening żeby się nauczyć... źle myśle mirki?
#pytanie #sportywalki #judo #sport
  • 8
@mokkasyn: Jakie jujitsu? Japońskie, combat, czy te zapasy, co je nazywają brazylijskie jujitsu? Powiem Ci, że sam nie wiem, czemu BJJ nazywają tak, kiedy to z klasycznym jujitsu ma tyle samo wspólnego, co z np. z judo. Dużo zależy od trenerów, ale moim zdaniem BJJ jest, po prostu, strasznie nudne i faktycznie jest tam prawie sam parter. Co innego klasyczne, a jeszcze bardziej combat. Tam jest dużo ciekawych technik, które przystosowują
@luqlu: BJJ kojarzy mi się z całkowitym odstąpieniem od tradycji sztuk walki z których sie wywodzi. Poza tym jak słysze BJJ to na myśl przychodzi mi taki seba co naoglądał się MMA i chce się nauczyć #!$%@?ć :/ Wiem, że pewnie są to błędne skojarzenia, albo wszystko zależy od sekcji.
@mokkasyn: pierwsze jest słuszne, BJJ jest sportem walki, nie sztuką, nie ma tam filozofii jako integralnej części, drugie już raczej błędne ;) jak priorytetem jest jednak samoobrona, pewność siebie i poprawa umiejętności, a nie zgłębianie filozofii czy sztuki japońskiej etc. to polecam BJJ lub boks
@luqlu: Głównym moim celem jest zyskanie sprawności fizycznej, podbudowanie pewności siebie(nauka czegoś co nie dla każdego jest oczywiste i proste) oraz nabycie nawyków, które kiedyś mogłyby mnie uratować przed pobiciem albo zbłaźnieniem się. Zobaczę bjj, jak gdzies obok będzie darmowy trening to wpadne. Tam też trenuje się w strojach (gi), czy zależy od typu sekcji?
@mokkasyn: Zazwyczaj część treningów jest w gi, część bez tzw. no-gi albo submission. Podział jest zależny od klubu ale na początku nikt nie będzie wymagał od Ciebie że będziesz miał gi, pochodź trochę i dopiero jak uznasz, że to "to" zdecyduj się na kupno Gi. Jak byś miał jakieś jeszcze pytania to śmiało