Wpis z mikrobloga

Mój ojciec to fanatyk wędkarstwa, czeski, audio

Můj otec je rybářsky fanatik. Polovina bytu #!$%@? s pruty. Nejhorší. Průměrně jednou za měsíc někdo vstoupí do ležících na zemi háku nebo kotev a musí ji vytáhnout v nemocnici, protože mají otřepy na konci. Ve svých 22 letech života už 10krát jsem byl na takovem ošetření. Před týdnem jsem šel na nějaký výzkum a holka na recepci, jakmile mě uviděla, přikázala sundat boty xD Pomyslela že znovu háček v noze. Druhá polovina bytu #!$%@? "Polským rybářem", "Světem Rybáře", "Super Kaprem" xD atd. Každý týden otec dělá prohlídku po všech stáncích v městě aby shrnut všechny rybářské časopisy. Byl jsem tak hloupý, aby že naučil jsem ho v Internety protože jsem si myslel, že ušetřime trochu peněz na teto časopisy, ale teď není dost, že kupuje je stále a ještě sedí na některých fórech pro rybáře a obrací hovnobouře s ostatními rybáři o nejlepší návnady, atd. Umí roztrhat tvář k monitoru nebo vycpat klávesnice z okna. Jednou, když mě otec nasral, zalozil jsem tam profil a trolloval jsem psanim v jeho tématech nesmyslnosti jak "karasi jedí sračky". Matka nemohla udržet krok s vaření guláše ke klidu. A-ha, ma už pozice SUMEC za deset tisic příspěvek na forum.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak obiecałam tak zrobiłam, jak mnie najdzie będzie kolejna część.
Czeskiego używam sporadycznie, więc pewnie są błędy + nie za bardzo się orientuję w ich czanmowie, więc jest tak trochę prostacko przetłumaczone, ale mi wybaczycie :P

I tak, kiedyś miałam lepszy głos, elo ( )

#pasta #heheszki #czeskiznightshade
  • 211
  • Odpowiedz
@pamietamfanzonuna: wkurza mnie takie podejście, bo przez takich malkontentów ludzie boja sie używać języków obcych, stad sie potem bierze "rozumiem ale nie mowię". Wiem bo sama bardzo długo miałam z tym problem i to paradoksalnie Czesi przełamali mój strach przed używaniem języka, nawet jeśli z błędami, każdy mnie zachęcał do pisania i mówienia i dzięki temu teraz z marszu bez problemu moge pisać i gadać.
  • Odpowiedz
@Nightshade ale to jest kwestia olania. Nikt za Ciebie nie umrze więc czemu ktoś ma za Ciebie żyć i mówić jak żyć? Wiem że to brzmi jak straszne "klisze" ale jest dość prawdziwe. Poza tym, jeśli ten argument nie trafia to spójrz na Amerykanów. Ci dopiero mają w dupie zasady języka ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Nightshade: szanuję motzno! Nie znam czeskiego, ale znam sporo Czechów i Słowaków i wydaje mi się, że masz bardzo dobrą wymowę:) magisterka czy sam licencjat? Mi marzyła się filologia południowo-słowiańska, ostatecznie plany się jednak pozmieniały :)
  • Odpowiedz
@makarska: magisterka, niestety po niej kontakt z językiem ograniczony do minimum :< Wiesz, miałam we wrześniu grupę 30 czechów, którymi się opiekowałam cały dzień - chwalili mnie i powiedzieli, że 2 miechy w czechach i nikt by się nie połapał, że jestem obca. Krytykują mnie najczęściej ci, co mało wiedzą albo mają jakieś problemy z ego i muszą pocisnąć innym, żeby swoje sumienie uspokoić. Teraz na przykład w sobotę jadę
  • Odpowiedz
@Nightshade: szukałaś pracy z czeskim? W mojej firmie np. poszukiwali ludzi z tak niszowymi językami :) jesli Czesi Cię chwalą to znaczy, że jest bardzo dobrze, a opinią "ekspertów" nie ma co się przejmować. Czekam z niecierpliwością na kolejną część:)
  • Odpowiedz
@Log_WB67: w przekleństwach nie jestem zbyt mocna, nikt mnie ich nie nauczył :D Z tego co widzę jest stwierdzenie "Co se tady sakra děje?" sakra mogłaby być zastąpiona kurvą, ale czy mają odpowiednik naszego #!$%@?ć i wszystkie jego odsłony, tego nie wiem :<
@Spajkuss: @n_i_e_rozumiem: nie jestem czeszką, studiowałam filologię słowiańską gdzie językiem kierunkowym był czeski ;) Ale poza studiami nie mam i nie miałam z
  • Odpowiedz