Wpis z mikrobloga

@Dragon57: To jest zarzutka tak? Na sto procent, bo normalny katolik nie zapostuje takiego wpisu, który bardziej niż na temacie wiary, skupia się na ataku tych co nie wierzą xD

Nie łapię czemu tyle ludzi tak marną zarzutkę plusuje.

  • Odpowiedz
@Dragon57: a jakie masz dowody na istnienie Boga? A nawet jeśli założymy, że istnieje to jakie masz dowody, że go obchodzimy? Takie sytuacje jak holokaust lub inne masowa cierpienia ludzkie pokazują coś zupełnie odmiennego.
  • Odpowiedz
Twierdzenie, że sama wiara robi z Ciebie dobrego człowieka to najgłupsza rzecz jaką można stwierdzić.


@alex-fortune: to prawda, co więcej nawet sama Biblia o tym mówi. Nie wymagajmy jednak od ateistów by ją znali, dla nich to zbyt wiele.

Jesteś głupi i nie znasz życia. Noworodek czy dziecko o sobie nie decydują, dlatego ateiści często mają za sobą dwa a nawet trzy pierwsze sakramenty. Nawet po akcie apostazji formalnie nadal masz odbyty
  • Odpowiedz
mam na myśli tych wyznawców ateizmu, którzy łączą swoją głęboką wiarę w nieistnienie Boga z uczestnictwem w dobrowolnych ceremoniach religijnych.


@melonnyk: Ja piszę o sakramentach kościelnych, nie u uroczystościach.

Niemało jest ateuszy, którzy biorą w nich udział, bo "co powie
  • Odpowiedz
@melonnyk: No świetny argument "jest dobrym człowiekiem, ale nie wierzy w Boga więc nie mogę go nazwać dobrym człowiekiem bo jestem hipokrytą". Myślałeś może, że w internecie tyle osób w Internetach jest gimboateistami nie dlatego, że jest to modne, tylko dlatego że wierzący są tak żenujący?
Albo udowodnij w jakikolwiek logiczny sposób (czyli nie oparty na założeniu a priori, że wszyscy ateiści są źli) że jest złym człowiekiem, albo zajmij
  • Odpowiedz
Nie można być ateistą ochrzczonym., co najwyżej zdrajcą - Judaszem.


@Dragon57: Mylisz areligijność z ateizmem. Ateista to osoba, która odrzuciła wcześniej wyznawaną wiarę. W Polsce chrzest dotyczy noworodków, a nie pełnoletnich osób mających względne pojęcie o świecie.
  • Odpowiedz
@Dragon57: Kurcze a wiesz że stygmaty najpierw pojawiały się na dłoniach a dopiero gdy zostały zrobione badania naukowe że jezus nie mógł wisieć na krzyżu przybity za dłonie bo by spadł. Więc gwóźdź musiałby być wbity w nadgarstek. No i od tej pory ludzie zaczęli dostać stygmatów właśnie w tym miejscu. Zamiast na dłoniach jak wcześniej. CUD
  • Odpowiedz