Wpis z mikrobloga

@melonnyk: jest to oczywista nieprawda.
Twierdzenie, że sama wiara robi z Ciebie dobrego człowieka to najgłupsza rzecz jaką można stwierdzić. To właśnie dlatego ISIS robi rzeźnię na wschodzie, dlatego były krucjaty, dlatego mamy ogólny r--------l na świecie - bo ludzie są ( mylnie ) przekonani o czynieniu dobra, gdyż powołują się na autorytet Boga, że Bóg tak chciał.
  • Odpowiedz
@melonnyk: Bóg nie może być źródłem dobra, bo nie istnieje. A bycie niewierzącym to tylko odrzucanie jednej z wielu interpretacji rzeczywistości.
Jeśli się nie zgadzasz to wyjaśnij mi przystępnie dlaczego uważasz, że na przykład Terry Pratchett jest podłym człowiekiem.
  • Odpowiedz
@Doman_60:
Kiedyś na wypoku przeczytałem bardzo ciekawą rzecz. Była to praca magisterska nt nueroteologii nauce łączącej w sobie biologię neurologie i teologie. Chodzi o to żeby wyjaśnić ewolucyjny biologiczny powód powstania wiary i mistycyzmu jako takiego. To jest dopiero początek badań ale wydaje się że powstanie religii jest naturalnym etapem rozwoju mózgu i inteligencji. Ludziom pierwotnym ratowała ona życie ale także rozwijała ich intelektualnie np poprzez malowidła na ścianie ku
  • Odpowiedz
nic dziwnego. w koncu ateizm w polskim wydaniu jest plytki i pelen hipokryzji.


@melonnyk: Jesteś głupi i nie znasz życia. Noworodek czy dziecko o sobie nie decydują, dlatego ateiści często mają za sobą dwa a nawet trzy pierwsze sakramenty. Nawet po akcie apostazji formalnie nadal masz odbyty chrzest.
  • Odpowiedz
@Dragon57: jeszcze mogę zrozumieć i usprawiedliwić wiatr w Boga w średniowieczu kiedy ludzi myśleli że słońce krąży w okol ziemi, nie mieli pojęcia o mikrobach itd. Ale w XXI wieku ? Ludzie, bądźmy powazni
  • Odpowiedz
@Dragon57: I po co ten wpis? Po co prowokujesz innych? To według ciebie chrześcijańska postawa? Dumna z siebie jesteś? Wieje od ciebie hipokryzją. Mam nadzieję, że to zarzutka.
  • Odpowiedz
jeszcze mogę zrozumieć i usprawiedliwić wiatr w Boga w średniowieczu kiedy ludzi myśleli że słońce krąży w okol ziemi, nie mieli pojęcia o mikrobach itd. Ale w XXI wieku ? Ludzie, bądźmy powazni


@zeek: wokół*

Współczesne wydanie heliocentryzmu i możliwość obserwowania mikrobów pod mikroskopem nie wyklucza się z wiarą w Boga i nauką Kościoła.
To, że nauka bardzo się rozwinęła i możemy obserwować kosmos, wymyślać lekarstwa i robić inne mądre
  • Odpowiedz
1. 2k16
2. na wykopie pojawia się takie trollisko, że mógłby to spokojnie być "side project" Nadii
3. ludzie odpisują jak p------i

xD
  • Odpowiedz
PATRZCIE JA MARZŁEM DZISIAJ W KOŚCIELE I JESTEM OK W OCZACH BOGA, A WY PAPLAJCIE SIĘ W BŁOCIE GŁUPIE ATEISTYCZNE ZWIERZĘTA
BÓG ISTNIEJE- MAM NADZIEJĘ, ŻE SIŁĄ SWOICH ARGUMENTÓW WAS PRZEKONAŁEM I ZMIENICIE SWOJE GÓWNIANE ŻYCIA
  • Odpowiedz