Wpis z mikrobloga

@Dragon57: Heh... Wiesz co? Powiem Ci tak. Jezus zmartwychwstał i żyje! zasiadł po prawicy Ojca. Patrzy na nas z góry. Jest Królem Królów i Panem Panów, a w kościołach dalej wisi ukrzyżowany. Trochę to smutne. Proszę:

List doRzymian

Jak wiesz kościół jest rzymsko katolicki. Więc list jest pisany do Rzymian. Można otwarcie powiedzieć do obecnych katolików.

21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani
  • Odpowiedz
@Dragon57: Chciałbym żeby nie było Jezusa ukrzyżowanego w żadnym kościele. Jezus powiedział na krzyżu wykonało się. Chyba, że celebruje się kult śmierci Jezusa i w takim wypadku nie jest to dobra droga do Niego.
  • Odpowiedz
Masz rację, chrztu nie da się wymazać, ale możesz formalnie wystąpić z kościoła skoro nie ma w tobie wiary.


@Dragon57: Ale masz chrzest. Kłóciłaś się, że ateista apostazją może chrzest anulować. Kompletny brak wiedzy w temacie.
  • Odpowiedz
Nigdy tak nie mówiłem.


@Dragon57: No mówiłeś. W odpowiedzi do chrztu ateistów:

To dokonaj aktu apostazji, nie stój w rozkroku.

Ale wracając do meritum - to złożyłeś ten akt czy nie?.Jeśli nie to radzę szybko złożyć, bo opluwając kościół, opluwasz
  • Odpowiedz
@Dragon57: Nie chcę ponieważ i tak nie wyjdę z tego kościoła i zostanę katolikiem apostatą, więc szkoda cennego czasu. Można jedynie to zrobić na ochronę danych osobowych natomiast jest to proces bardzo długi i nie wiadomo czy się może udać. Niestety tak działają sekty chrzczą nieświadome niemowle zapisują w akta z których później świadomy swojej wiary chrześcijanin nie może się wypisać. Wszystko na odwrót. Jezus mówił:

”Kto uwierzy i ochrzczony
  • Odpowiedz
@Dragon57: Akt apostazji gotowy, wydrukowany, podpisany, tylko czekam, aż mój pobyt w rodzinnym mieście, gdzie jest moja parafia, zgra się z godzinami otwarcia kancelarii. Wciąż się Pan (Pani?) nie odniósł do mojego zarzutu, który z pewnością wielu hierarchów by potwierdziło na czele z papieżem, że pańska aktywność na wykopie nie spotkałaby się w żadnej mierze z uznaniem ze strony ewentualnego katolickiego boga.
  • Odpowiedz
@Dr_Kabaczek: Ale moja aktywność bardzo Pana zmobilizowała do złożenia tego aktu. Powinien być Pan zadowolony. Skoro jest Pan niewierzący. Natomiast moje relacje z Bogiem niech Pan pozostawi Bogu i mnie.
  • Odpowiedz