Wpis z mikrobloga

@krefi10: W technikum zdobyłem 6 w pisaniu na klawiaturze, dla mnie napisanie takiego krótkiego tekstu to jest naprawdę chwila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To chyba jakoś 220 znaków na minutę czy 240 było.

W dodatku nie korzystam z chmury, tym bardziej z takim zdjęciem, więc byłbym zmuszony zrobić zdjęcie, zgrać na kompa, załadować

Lub

napisać z poziomu telefonu, a nienawidzę pisać na dotykowej klawiaturze ( ͡°
@Jaracz_Joint: a jaki rodzaj haku? Niedawno wróciłem z Ketamy i weryfikuję info od producentów, że na handel idzie prawie sama khardela. BTW. Cena za g w miejscu produkcji to średnio 4 zł, o ile znajdziesz kogokolwiek chętnego na detal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jaracz_Joint: Z góry dzięki :)

Koszt produkcji ganji niby podobny, ale nie słyszałem, żeby ktoś sprzedawał nieznajomym po cenie materiałów. A hasz w Maroku powszechnie lata w cenie butelki coli.

Tym dziwniejsze, że wymłócenie 1 kg haszu to cały dzień ciężkiej fizycznej pracy. Ze 100 kg zioła wychodzi gdzieś 1 kg # z pierwszego tłoczenia. W przypadku materiału na handel trochę więcej, bo jest gorszej jakości ( ͡° ͜ʖ
@Spearo Niestety tego co wczoraj miałem nie wiem co to było (czy marokański czy afgański) był ciemny i wyglądał jak żelek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj za to sięgnąłem po "Gold pol pain" jest jaśniejszy od tamtego. Złoty jak nazwa mówi.

Smak ma inny - nie taki słodki (choć wczoraj z lemonem paliłem, dzisiaj sam #) ale za to działanie wydaje się dużo mocniejsze. Dałem raczej mniej niż