Wpis z mikrobloga

Morawiecki to niezły kawalarz. Tak sobie oglądam jego wystąpienie na "debacie premierów" i żartom nie ma końca:

Ja nie znam żadnego przykładu kraju, który odniósłby sukces przez ostatnie 70 lat, który by nie oparł go przede wszystkim na oszczędnościach i inwestycjach, tylko oparłby go na długu.


Jak się to ma do obecnej polityki rządu? Przykład pierwszy z brzegu: Morawiecki 28 października wysunął pomysł wyłączenia wydatków na obronność poza deficyt, argumentując:

Taka zmiana byłaby korzystna dla rządu. Wyłączenie wydatków na obronność pozwoliłoby na większą elastyczność w finansowaniu innych wydatków poprzez zadłużenie – np. programów socjalnych w rodzaju 500+.


Inny kwiatek:

Drugi element to instytucje i efektywne rządy prawa, które są dobre dla gospodarki i jakość tych instytucji. Tu odnieśliśmy pewne sukcesy (...)


Tak: #misiewicze, upolitycznienie prokuratury, chęć upolitycznienia sądów, łamanie konstytucji i spór o #trybunalkonstytucyjny XDDD

Ogólnie wystąpienie ciekawe, ale nijak ma się do z rzeczywistości rządów #dobrazmiana

#bekazpisu #gospodarka #neuropa #polityka
Pobierz Doctor_Manhattan - Morawiecki to niezły kawalarz. Tak sobie oglądam jego wystąpienie ...
źródło: comment_ito1BpUCR3OKSg7MABlRMiUhcBBjQ8RD.jpg
  • 9
@Doctor_Manhattan: Ale przecież to co mówi się w żaden sposób nie wyklucza.

Żaden kraj się w ten sposób nie wzbogacił. Celem PiSu nie jest uczynienie z Polski tygrysa gospodarczego tylko trwanie przy władzy za pomocą szastania pieniędzmi na prawo i lewo, a Morawiecki ma im to tylko umożliwić ściągając środki z każdego możliwego źródła.

Prywatne przekonania jedno, a rzeczywistość drugie.
@Doctor_Manhattan: ej

ja mam jedno pytanie, czy tekst: "Taka zmiana byłaby korzystna dla rządu. Wyłączenie wydatków na obronność pozwoliłoby na większą elastyczność w finansowaniu innych wydatków poprzez zadłużenie – np. programów socjalnych w rodzaju 500+." jest słowami Morawieckiego?

nie wydaje mi się