Wpis z mikrobloga

Wiecie jak nauczyłem się czytać książki płynnie po angielsku? Po prostu zacząłem czytać książki po angielsku... Z początku próbowałem jakieś proste czytać, ale potem uznałem, że to nudne i bez sensu więc zabrałem się za S. Kinga.

Przez pierwsze 50 stron było ciężko, ale potem jakoś poszło :)

Teraz nawet o tym nie myślę. Od tego momentu minęły 4 lata. Tak samo zacząłem z czytaniem książek po niemiecku. Po prostu zacząłem czytać je w języku niemieckim. Było ciężej, niż z angielskim, bo jednak niemiecki gorzej znam... (mimo mieszkania w Niemczech od kilku lat). Ale potem jakoś poszło.

I to tyczy się obojętnie czego podejmę się w swoim życiu.

Chciałem się nauczyć grać na gitarze? To ćwiczyłem, aż w końcu jakoś się nauczyłem. Chciałem się nauczyć rysować coś więcej, niż tylko Stickmany? To się jakoś nauczyłem...

Mam nawet bloga na wordpressie z tych czasów https://stickiman.wordpress.com/

I jak na niego wchodzę po tych kilku latach to na moich ustach pojawia się uśmiech. Tego typu... co sobie autor tego dzieła w tamtym momencie myślał?

Chciałem znaleźć pracę jako programista? To siedziałem nad kodem i czytałem książki programistyczne i robiłem taski, dopóki nie uznałem, że może czas na jakieś praktyki? A i jeszcze jest Euler: https://projecteuler.net/

A i jeszcze ta książka fajna jest: https://www.amazon.com/Think-Like-Programmer-Introduction-Creative/dp/1593274246

I w nauce czegoś nie ma żadnych sztuczek. Tricków, czy cokolwiek. Jest po prostu spędzony nad czymś czas. I trochę pomoc kolegów i znajomych, czy to z pracy, czy na forach. To wszystko :)

Ale to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie w życiu: "Co chcę robić?" A potem zacząć to robić.

#naukaprogramowania #rozwojosobisty #motywacja #nauka
R.....x - Wiecie jak nauczyłem się czytać książki płynnie po angielsku? Po prostu zac...

źródło: comment_dSgDLY19cOz1uX3mliURaa4RSEwh95XJ.jpg

Pobierz
  • 53
Ale to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie w życiu: "Co chcę robić?" A potem zacząć to robić.


@Rezix tak bardzo.

Ja uczę się programowania, mam chu*ową pracę, gdzie mnie wykorzystują i robię po prostu wszystko. I strasznie mnie to irytuje. Placa marnie, nadgodziny (Za ktore nie chca placic). Siedze tu bo musze, dzis ide na rozmowe o prace do innej firmy (tylko ze to tez mala firma i troche sie boje ze
@Rezix: MIREK POZNAŁ JEDEN PROSTY SPOSÓB NA NAUCZENIE SIĘ RÓŻNYCH RZECZY! INNE MIRKI, CO IM SIĘ NIE CHCE GO NIENAWIDZĄ!
POZNAJ JEGO SEKRET! NATYCHMIAST! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze mnie bawi/smuci, kiedy ludzie szukają jakiegoś łatwego spisobu na coś. Tabletki na odchudzanie, płynu na mięśnie, książki, która ich szybko i łatwo nauczy wszystkiego na jutro. Jakoś niktcnie wieży, że najlepszy sposób to dużo pracy.
@gosiage: nie ma czego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja w żaden sposób nie skomentuje twojego kodu. Powiedz chociaż co takiego jest w tym porfolio, jaki język/technologie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rezix: pamiętam już jakiś czas temu, jak wrzucałeś swoje bazgroły, jeszcze Cię obserwowałem z poprzedniego konta. I rzeczywiście, były coraz lepsze. Ostatnio coś pisałeś o graniu na gitarze. Wielki szacun za tyle samozaparcia. Ja się staram ale jeszcze nie wychodzi tak dobrze. Trzymaj się cumplu!
@Fafnucek: ja wierzę, że ciężką pracą można dojść do wszystkiego :) Wierzę w ciężką pracę.

Kiedyś marzyłam że będę fotoreporterem w jednej z bardzo znanych gazet w Polsce. Zawsze o tym marzyłam. Kupiłam sobie lustrzankę i zaczęłam ćwiczyć.

Nikt we mnie nie wierzył, ani ojciec, ani matka, nikt. Ojciec to mi w ogóle prosto w oczy powiedział "Nigdy nie będziesz fotoreporterem" , he he, a dwa dni później dostałam pierwszą w