Wpis z mikrobloga

ej Mircy, potrzebuje troche #pomocy - drugi #laryngolog juz mi każe łamać sobie nos, tzn. prostować przegrodę, bo jest podobno tak skrzywiona, ze to przez to mam problemy z zatokami (katar i zatkany nieustannie nos) i sapie w nocy (oddycham przez usta a nie przez nos), ale z drugiej strony często gęsto słyszę od znajomych ze to bez sensu, bo oni sobie robili i #!$%@? pomogło, stad chciałbym spytać ludzi spod tagu #medycyna, moze #laryngologia czy warto, i gdzie znaleźć specjalistę ktory mi da szczera opinie, a nie skieruje na zabieg tylko po to zeby sobie wypchać kieszenie, najlepiej zlokalizowany we #wroclaw
#kiciochpyta #problemypierwszegoswiata nie bijcie ze duzo ludzi wołam, ale im wiecej was zobaczy ten wpis to wiecej opinii zobacze ja i łatwiej mi bedzie zdecydować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@shimmy: miałem polecam , trochę cierpienia po zabiegu jest, ale od 6 lat po praktycznie żadnych poważnych zachorowań, a z zatokami problemy mam od 10 roku zycia. Nie wiem ile masz lat ja robiłem zabieg po 30tce.
@shimmy: Miałem taki zabieg, trzy spostrzeżenia. Po pierwsze pomaga oddychać na krótko, potem wszystko wraca do normy. Po drugie pan doktor powiedział ze jak kiedyś dostanę w nos mocno to mogę zejść z ziemskiego padołu ( na szczęście się nie sprawdza :) No i po trzecie ból przy #!$%@? młotkiem w dłuto które łamie ci chrząstki jest #!$%@? zacny, sporo wyżej od dentysty.
@shimmy: miałem taki zabieg robiony chyba z 20 lat temu. Niby po tym było lepiej bo przestałem często chorować ale kilka lat temu problem krzywej przegrody wrócił - wykrzywiła się na nowo hehe. Nie przeszkadza mi to bardzo ale mojej żonie już tak bo przekłada się to na chrapanie w nocy :/ Nie bardzo widzi mi się jednak iść drugi raz na ten zabieg - mimo że byłem dzieckiem pamiętam cholerny
tylko narkoza nie wyobrażam sobie tego przy znieczuleniu miejscowym, młody jesteś masz czas pokręć się popytaj jakie są terminy na zabieg z narkozą , nie musisz się śpieszyć.
@shimmy mialem taka sama diagnoze, mialem prostowana pregrode nosowa i szczerze zupelnie mi to nie pomoglo, bo okazalo sie w trakcie operacji ze poza krzywa przegroda mam powiekszone malzowiny nosowe i one tez blokuja przeplyw powietrza. Robilem zabieg na nfz, wiec w trakcie mi tego nie wycieli. Musze isc na 2 operacje, a srednio mi sie to usmiecha bo po operacji dyskomfort okropny przez tydzien. Zrób sobie badanie endoskopowe, ja robilem na
@shimmy: Prostowałem sobie przegrodę w Medicusie na Wyszyńskiego. Koszt 5k, ogólnie lekarz laryngolog bardzo spoko ale ze strony reszty personelu trochę takie nastawienie w stylu zapłać i #!$%@?. Zabieg miałem w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu 1 noc masakryczna. Dobrze, że miałem już następnego dnia zdejmowany opatrunek bo bym kolejnego dnia nie wytrzymał chyba. Po tygodniu od zabiegu zdejmowane szwy. Następne parę tygodni oddycha się źle, ale z czasem jest lepiej. Teraz