Wpis z mikrobloga

Czas na pierwsze podsumowanie #startup aler.to po 24 godzinach od uruchomienia:
- powstało ponad 400 kont
- rozdałem ponad 120 kont premium
- użytkownicy zaproponowali ponad 100 nowych sklepów do dodania do monitoringu
- utworzyliście ponad 330 alertów cenowych
- zapomniałem podpiąć google analytics, więc nie wiem w jakiej ilości miałem ruch z i poza wykopu

Nie spodziewałem się aż takiego odzewu. Wielu mireczków pomogło w wyłapywaniu błędów, szczególne podziękowania dla mirabelki @Katydid, która podesłała mi korektę tekstów w języku angielskim. Dzięki!

Przez ostatnie 24 godziny udało mi się dodać do monitoringu kilka dużych serwisów:
- amazon.com (we wszystkich wersja językowych) #amazon
- aliexpress.com (we wszystkich wersja językowych) #aliexpress
- ibuygou.com #ibuygou
- banggood.com #banggood
- morele.net
- euro.com.pl
- x-kom.pl
- asos.com
- rossmann.pl
- udało mi się również wyeliminować problemy z obsługą Zalando.

Za jakiś czas zrobię kolejne rozdajo, tu i na facebooku (będziecie mieli podwójną szansę). Wracam do dodawania nowych sklepów.

#alerto
  • 22
@radekrad: nie planują wysyłać jakiejkolwiek spamu, nawet tego legalnego. Na maila będą przychodziły tylko powiadomienia o przecenach, usunięciu produktu ze sklepu lub o uruchomieniu zaproponowanego przez użytkownika nowego sklepu.

@leesiuu: @AliPaczka: dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thecar: Bes sensu... przecież każdy szanujący się serwis wysyła masę spamu :)

A tak z ciekawości, jak sobie radzicie w sytuacji, gdy niektóre sklepy potrafią uzależnić cenę produktu od tego, czy się na nie wejdzie z porównywarki cen? Bo bywały chyba tego typu praktyki? No i jestem sobie w stanie wyobrazić, że jeśli serwis stałby się popularny, to sklepy zaczną spamować zmianami cen o parę groszy, by wywołać lawinę mail :)
A tak z ciekawości, jak sobie radzicie w sytuacji, gdy niektóre sklepy potrafią uzależnić cenę produktu od tego, czy się na nie wejdzie z porównywarki cen?

@radekrad: nie radzimy sobie z tak specyficznymi przypadkami, wymagałoby to zbyt dużo pracy

No i jestem sobie w stanie wyobrazić, że jeśli serwis stałby się popularny, to sklepy zaczną spamować zmianami cen o parę groszy, by wywołać lawinę mail :)

@radekrad: mail z informacją
@thecar:
Co w przypadku decathlona jak towar jest niedostępny?
Prosiłbym o funkcjonalność powiadamiania o tym, że produkt znowu jest w sprzedaży np. ten: link
Produkt ten jest niedostępny, mimo to cena jest jakoś pobierana a na stronie jej nie widać. Takie czary? :) Tego nie wyłączaj (niech nadal pobiera cenę) ale mogło by być zaznaczone że towar jest niedostępny i alert powinien powiadomić jak znowu będzie w sprzedaży. Bardzo proszę o
@monochromatycznie: cumplu będziesz musiał poczekać do przyszłego tygodnia zanim dodam część tych sklepów. Muszę trzymać priorytety i w pierwszej kolejności dodać te najbardziej oblegane pozycje.

powodzenia! Jednak jak dla mnie wygląd całościowy strony leży...

@krasnyyyy: nie znam się w ogóle na frontendzie, posklejałem tyle ile potrafiłem. Jeżeli projekt się przyjmie to w przyszłości zlecę redesign.

a możesz podać jakiś przykładowy link do produktu?

@mentis: wejdź na aler.to i wklej
@thecar:
Jak doda się dużo linków to robi się bałagan i ciężko znaleźć te z konkretnego sklepu.
Proponuje dodać jakiś sposób sortowania np. zakładkami.

Nad alertami pojawiały by się zakładki z nazwą sklepu i liczbą dodanych linków w nim.
Przykładowe zakładki: Wszystkie(30), Ceneo(10), Decathlon(15), Ikea(5)

Po naciśnięciu zakładki wyświetlały by się linki tylko z wybranego sklepu.
Oczywiście zakładka danego sklepu powinna być widoczna tylko wtedy jak jest chociaż jeden link z