Wpis z mikrobloga

@MistrzDecepcji: Boga nie obowiązuje logika klasyczna. Zresztą tu mówimy o relacjach w wielu światach czy też "systemach". Wyboraź sobie grę w Herosy, gdzie jeden gracz o imieniu Tomek gra 3 playerami: jest zielonymi, niebieskimi i czerwonymi. Zieloni nie są niebieskimi, niebiescy czerwonymi, a czerwoni zielonymi. Tomek jest zielonymi, niebieskimi i czerwonymi jednocześnie. Nie widzę tu braku logiki. To elementy w innych "systemach".
@look997: dosyć proste, jednak imho błędne wyjaśnienie, które może wynikać z niezrozumienia religii, bądź samej istoty rzeczy. kiedyś sobie o tym myślałem i stwierdziłem, że nie zgadzam się z wieloma dogmatami czy tezami religii katolickiej. mogę się jedynie zgodzić z pierwszym dogmatem zaprezentowanym przez tego Pana, aczkolwiek reszta nie ma dla mnie większego sensu.
@kissandfly: Weź poprawkę że żeby to tak porządnie zrozumieć trzeba znać podstawy metacybernetyki czyli znać kilka pojęć pierwotnych i złożonych z aksjomatycznej teorii poznania i ogólnej jakościowej teorii informacji.
Jest książka Metacybernetyka, za darmo w PDF.