Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy. Instaluje na lapku dziewczyny Windowsa 10. Wszystko przebiegło sprawnie do czasu pierwszego uruchomienia zaraz po instalacji. Wywala mi błąd związany z plikiem cng.sys. Próbowałem grzebać w BIOS'ie ale nic nie dało. Jest tam jakaś opcja związana z CSM, ale nie mogę jej włączyć, bo po zmianie z powrotem wraca do poprzedniej opcji (domyślnie: wyłączone). Ktoś miał podobny problem?

#windows10 #pytanie #komputery no i trochę #naprawalaptopow
Pobierz danoxide - Potrzebuję pomocy. Instaluje na lapku dziewczyny Windowsa 10. Wszystko prz...
źródło: comment_sGLszvKpabit4ZS5lWP5unXfrQC5wwNK.jpg
  • 15
Wywala mi błąd związany z plikiem cng.sys


@danoxide: Bluescreen spowodowany jest przez sterownik karty graficznej, odinstaluj stery grafiki w trybie awaryjnym, pobierz i zainstaluj najnowszy dostępny sterownik karty ze strony producenta sprzętu.
podczas uruchamiania systemu, wciskasz klawisz F8 aby wywołać menu opcji zaawansowanych i wybierasz tryb awaryjny, pojawi się pulpit, jak nie to w wierszu wpisujesz explorer i zatwierdzasz enterem, odpalsz menadżer urządzeń i odinstalowujesz stery grafiki, teraz już tylko wizyta na stronie producenta i pobranie sterowników lub wizyta na stronie https://drp.su/index.htm gdzie pobierzesz moduł do wykrycia i zainstalowania tego co brak systemowi ze sterowników, tylko UWAGA korzystając z drivepack solution należy odznaczyć co
@piotrulos: tak, wyłączony
@lechita: wciskam F8, przechodzę do trybu awaryjnego, do trybu awaryjnego z konsolą i za każdym razem wraca do poprzedniego ekranu wyboru. Nic nie mogę zrobić tak naprawdę. A czy da radę wsadzić do innego laptopa, zainstalować te stery i z powrotem przełożyć do tamtego lapka? Może takie coś pójdzie.
@lechita: @lechita: okej, sprawa wygląda następująco. Windows 10 rzuca błędami przy instalacji. Windows 8.1 zainstalował się, ale działał strasznie wolno, a podczas instalacji sterowników do grafiki wywaliło cały system i nie chciał już wstać. Podczas instalacji Windowsa 7 wywaliło okienko z błędem 0xE0000100, a następnie komputer uruchomił się ponownie, a na ekranie pojawiła się jakaś informacja (załączony obrazek). Wkurzyłem się i zainstalowałem Ubuntu 16.04 LTS. Po instalacji już nie
Pobierz danoxide - @lechita: @lechita: okej, sprawa wygląda następująco. Windows 10 rzuca błę...
źródło: comment_B2iIWQ6XVeyAX3kfihcBYpH9oo7GjGCF.jpg
za mało danych aby cokolwiek stwierdzić, odpal HD Tune Pro, daj tu zrzut ekranu z zakładki Health dysku na którym szlag trafia instalacje
@lechita: okej, pogrzebałem mocno w biosie i udało się zmusić kompa żeby wykrywał napęd i dysk. Zainstalowałem 8.1 i póki co jest dobrze, ale chodzi strasznie wolno, bo 100% dysku jest używane. Gdzieś kiedyś słyszałem o usłudze Spooler, więc zacząłem od tego, jednak wyłączenie jej i reset nic nie pomógł. Dalej chodzi wolno. Ktoś wie co może być nie tak?