Wpis z mikrobloga

@gnoj: a co miałeś "reperowane" w kolanku?
ja w środę miałem artroskopię, pęknięcie łąkotki typu "rączka od wiadra". trochę się martwię, bo mam świadomość jak długo noga będzie się goić, i że muszę w przyszłosci uważać bo zszyta łąkotka lubi się zepsuć drugi raz.
@greenballz: ja dokładnie jak @greenballz: miałem dwie artroskopie kolana "pęknięcie łąkotki" typu "rączka od wiadra" (3 lata temu prawego kolana a 8 lat temu lewego kolana) jednak od razu po zabiegu wróciłem do domu, nie wiem dlaczego 2 dni leżysz w szpitalu
@greenballz: miałem to samo i po szczerej rozmowie z lekarzem na temat mojego trybu życia (piłka nożna, bieganie po górach) pozwoliłem wyciąć sobie pół łąkotki. Ze szpitala wyszedłem następnego dnia, rehabilitację przeprowadziłem sam w domu (głównie ćwiczenia na mięśnie) i po pół roku wróciłem na boisko. Dziś, po kilku latach poza typowym bólem przy zmianie pogody nic mi nie doskwiera. Muszę jedynie dbać o mięśnie, by wyręczały kolana w amortyzacji.
via Android
  • 1
@Pawlu10
@sopel87 na fundusz, w czerwcu (tego roku) miałem ustalony termin
@beatsholic
@greenballz reperowali mi łakotkę przyśrodkową, była pęknięta w takim miejscu, że dało się szyć, dwa implanty wstawili. Pewnie dlatego też tyle trzymali, noga jest zblokowana w ortezie w pozycji wyprostowanej
@franekbo mnie siatkówka załatwiła zabieg( ͡° ͜ʖ ͡°)
@adios w narutowiczu leżałem, w niedzielę też podobno wypisują( ͡° ͜ʖ ͡°)
A teraz
@franekbo: Pocieszyles mnie kumplu. Tydzien temu mialem wycinana czesciowo lakotke i martwie sie jak cholera na ile to kolano bedzie sie nadawac do czegos wiecej niz tylko do chodzenia.

@gnoj: Nie wiem jak w twoim przypadku ale w przypadku wycinania kawalka lakotki regeneracja jest bardzo szybka. W piatek mialem zabieg we wtorek juz chodzilem bez kul. Wiec prawdopodobnie szybciej wyjdziesz z lozka niz ci sie wydaje.
@gnoj: przechodziłem podobna katorge co Ty, najpierw artroskopia kolana i zszywanie lekotki, a druga operacja przeszczep więzadeł bocznych. Po drugiej operacji, przy wyciąganiu tych rurek z kolana musieli mnie przetransportować wózkiem do pokoju, o własnych siłach nie dałem rady
@NietuzinkowyStefan: Spokojnie, będzie się nadawać, tylko z tego co wyczytałem w internecie to trochę szybciej staw sie zużyje przez to że z racji tego że łakotka będzie miała mniejszą objętość, słabiej będzie amortyzować obciążenia. Myślę że jesli wszystko będziesz robił z rozsądkiem i wzmocnisz mięśnie nóg to nie masz co się martwić na zapas.
@Busios: Mnie akurat wyciąganie drenu nie bolało, może nie miałem go wsadzonego głęboko.

Ja nie wiem
Leżę już na ortopedii 2 dobę po artroskopii kolana i najbardziej męcząca jest szpara w suficie centralnie nad moim łóżkiem #zalesie #piekloperfekcjonistow


@gnoj: leżałem w pokoju po artroskopii z dwoma innymi kulawymi. W naszym pokoju był jedyny w szpitalu telewizor bez pilota :) Nie wiem, może to była forma motywacji do rehabilitacji?
@greenballz: mnie się zepsuła zszyta łąkotka, pękła ponownie, termin na 2019 albo i dalej teraz mi dali, więc stwierdziłam, że się nie poddam i siedzieć i płakać z tego powodu nie będę. Pilnuję wagi, jeżdżę na rowerze, biegam i robię sobie triathlony. Jak zawołają to zawołają... NFZ....