Wpis z mikrobloga

Według mnie islamiści wyciągnęli wnioski z ostatniej ofensywy w południowo zachodnim Aleppo i teraz zamiast pchać się klinem przez College i ryzykować odcięcie i ponowne zamknięcie oblężenia, będą starali się zrównać linię frontu, która biegnie, po dzisiejszych zdobyczach - od północno wschodniej części 1070 na północy po Rahbę na południu. W tym celu będą nacierać od południa i zachodu na 3000 i od zachodu na Military Academy z dzielnic 1070 i Al Assad. Gdyby się im to powidło w następnej fazie ruszą na College i dalej będą nacierać, aż do drogi 214. W ten sposób uzyskają wyrwę do uszczelnienia której potrzeba będzie 3-5 razy więcej sił, niż po sierpniowej ofensywie.

Takie jest moje zdanie.

BTW. "the 6th SVBIED today hits Assad/IRGC positions near military research center at New-Aleppo district"

Robi wrażenie. Czyżby wstępne przygotowanie do ataku?

#syria
Pobierz Kebab-Snack-Wars-2011 - Według mnie islamiści wyciągnęli wnioski z ostatniej ofensywy...
źródło: comment_mycrc89VnPJHkeKW41z0q2IUoUijgCkF.jpg
  • 9
@Kebab-Snack-Wars-2011: Dokładnie tak to wygląda. Taki scenariusz, że ruszą na gęsto zabudowane dzielnice krążył już wcześniej. Mogło by się wydawać, że walki o zurbanizowane obszary faworyzują obrońców - tyle że nie wypadku, gdy obrońcy opuszczają pozycje po pierwszym ataku... Przełamanie linii obronnych skutkuje już później lawinową utratą budynków czy całej dzielnicy...

Dżihadyści wiedzieli co robią atakując zachodnie Aleppo. W gęsto zabudowanym terenie efektywność artylerii czy nalotów maleje drastycznie. Do tego SAA
@Kebab-Snack-Wars-2011: A skąd oni wezmą siły, by tak dużą wyrwę zrobić, a następnie utrzymać. Poprzednio mieli co najmniej 9 tysięcy atakujących, plus późniejsze posiłki i nie dali rady na małym odcinku. Teraz mają tylko 5 tysięcy, a wyłom im się marzy szerszy? Ja powiem tak: Poprzednio mieli blisko 10 tysięcy...nabrali się na pułapkę, po której stać ich na"ofensywę" z 5 tysiącami....kolejna rzeźnia....następną ofensywę zrobią za dwa miesiące z 2 tysiącami....#!$%@?, rzeźnia
Przełamanie linii obronnych skutkuje już później lawinową utratą budynków czy całej dzielnicy


@60groszyzawpis: Najgorsze że mają z 14 VBIED jeszcze a to wystarczy by przełamać obronę w osiedlu 3000 a wtedy cała dzielnica wpadnie w ręce dżihadystów błyskawicznie.
@zenon-gorecki-9: To się nazywa nieproporcjonalne wykorzystanie sił. W sierpniu skoncentrowali duże siły piechoty, ale nie mieli wystarczających środków wsparcia. Wtedy najcięższym sprzętem jakim dysponowali były samobieżne haubice Goździk. Teraz mają oprócz tego co wcześniej - Grady. Po swojej stronie mają tym razem również sprzyjające warunki pogodowe - geste, niskie chmury deszczowe uniemożliwiają lotnictwu dziania. Masz rację. W sierpniu skoncentrowali się na małej przestrzeni. Do ostatecznej masakry doszło, gdy ruscy odpalili TOS'tery
@Kebab-Snack-Wars-2011: Noo...na mnie nie robi to wrażenia. "Artylerię", w tym"grady" mają silną, ale....na twitterze. Na twitterze i YT mają "potężne" wsparcie...w realu gorzej i niewiele się zmieniło od sierpnia. Kompilacje wystrzałów(na filmach z linków)...celowe i propagandowe...nie robią na mnie wrażenia. Fakty są takie, że wystrzelili dotąd łącznie, w całej dzisiejszej"ofensywie" 200 pocisków, takie info dotarło z drugiej strony...a jedno załadowanie"grada" to 40 pocisków...czyli w całej ofensywie oddali 5 salw...A) mają 5