Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #frontend #backend #webdev #webdesign
Mirki, jeśli chciałbym sobie dorobić na zleceniach typu robienie stron-wizytówek dla firm ew. niekoniecznie dla firm, ale ogółem robienie stronek (z bardzo małą dawką backendu) i utrzymanie tych stron gdyby któryś klient był zainteresowany, a nie chciałbym zakładać firmy na taką działalność, to ja powinienem to rozliczać? Czy w ogóle mogę zrobić coś takiego?

  • 7
  • Odpowiedz
tak, wiem, że problemy, bo są desperaci, co robią strony za 80 zł w oparciu o gotowy szablon i wszyscy będą chcieli za projekt strony i postawienie jej na serwerze płacić 20 zł, bo to tylko kilka kliknięć, ew. za wpis do portfolio


@slvk: podejrzewam, że bez DG będziesz właśnie z nimi grać w jednej lidze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
a nie chciałbym zakładać firmy na taką działalność, to ja powinienem to rozliczać? Czy w ogóle mogę zrobić coś takiego?


@slvk: jesli robisz cos w sposob "ciagly i zorganizowany" to musisz miec DG. przy czym jak pracujesz na etacie to koszt DG to grosze (placisz jedynie zdrowotne ktore prawie cale i tak odliczasz).
  • Odpowiedz
@ppawel: no i jest ten problem, że boję się, że koszty prowadzenia firmy zjedzą cały mój zarobek, albo, że musiałbym dopłacać :/
  • Odpowiedz
@slvk: możesz jechać na umowach o dzieło. Mam sporo znajomych, którzy latami na tym jadą. Do tego jeżeli masz z tego tylko tysiaka/dwa to możesz to jeszcze obronić jakby cię z urzędu napadli i chcieli tym paragrafem potraktować.
  • Odpowiedz