Wpis z mikrobloga

Jakiś sprawdzony sposób aby raz na zawsze przegonić gołębia, co stale przylatuje i przesiaduje na moim balkonie? Robi gnój i hałasuje (z rana jest to uciążliwe). Jak go przegonię to po godzinie, dwóch wraca... #kiciochpyta
  • 8
@C8H18: syntezator sokoła... głośnik z nagranym skrzeczeniem czy co tam ptaki robią...
dla eksperymentu powieś na lince sokoła... podobno rzucany przezeń cień odstrasza głupie ptaki.
(to 2gie na tyle ciekawe bo niski koszt a nie znam nikogo, kto by sprawdził i by potwierdził bądź obalił tę strategię)
Ja miałam u siebie taki problem i to na dużą skalę, bo wystarczyło wyjść do pracy, a po powrocie na balkonie czekało kilkanaście świeżych ptasich placków. Wydaje mi się, że ktoś kto mieszkał tu przede mną, namiętnie dokarmiał te ptaszyska.
Po przeprowadzce oczywiście wielkie sprzątanie balkonu na błysk, ale po dwóch dniach już kilkadziesiąt odchodów (nie przesadzam). Sprzątnęliśmy jeszcze ze dwa razy, a potem sie nam odechciało (nie muszę tłumaczyć, że to
@sogood:może przez to czyszczenie całkowicie usunęłas ten ich zapach, które one wyczuwaly i dzięki któremu uwazaly twój balkon za swoje terytorium. Może zadziała jak balkon przeczyszczę jakimś intensywnie pachnącym środkiem np z chlorem.