Wpis z mikrobloga

#windows10 #windows #thinkpad

czołem mirasy, zainstalowałem Windows 10 na moim T420 i mam kilka problemów, których nigdy bym sie nie spodziewał. Pomijając fakt, że musiałem osobno ściągać aplikacje do wszystkiego - obsługi ethernet, wifi, klawiszy funkcyjnych, itp., to z kilkoma rzeczami mam problem:

1. Znalazłem program Lenovo Solution Center, który znalazł mi nowy firmware do baterii. Myślę sobie, super sprawa, instaluję, a tu błąd w instalacji, reboot i komp nie wykrywa baterii - pokazuje się 100%, a odłączenie zasilacza go wyłącza. Jak przywrócić hm, stockowy firmware?

2. Komputer po całkowitym wyłączeniu i włączeniu Windowsa nie nadaje się do użytku przez jakiś czas - proces "Host usługi: system lokalny" mieli dyskiem przez kilka minut, sprawiając, że ciężko coś innego odpalić.

3. Windows czasem z dupy gubi połączenie po kablu - pokazuje, że nie może połączyć się z siecią (i tu ciekawostka, wtedy wifi tez przestaje działać) i jedyne co naprawia neta, to całkowity reset. Jak sobie z tym poradzić?

4. Nie przewijają mi się automatycznie wiadomości na fejsie xD

Muszę przyznać, że jestem trochę rozczarowany, bo wcześniej leciałem na Linuxie Ubuntu i wszystko działało out of the box, a zachciało mi się grać w gierki i mam cała plejadę problemów. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
@blackmaul: @lnglng: jeszcze jedna rzecz, której nie potrafię znaleźć w opcjach - zamknięcie klapy laptopa go usypia, ale on i tak się wyłącza po jakimś czasie. Jest jakaś opcja, żeby wymusić uśpienie tak długo, aż sam go nie wyłączę?
@blackmaul: przede wszystkim to sterowniki ściągaj ze storny producenta. Crapware od producenta to ty wyjeb na starcie, bo właśnie korzystanie z niego tak się kończy. Instaluj jedynie stery.

W systemowej szukajce wpisz opcje zasilania i tam masz wszystko to co potrzebujesz