Wpis z mikrobloga

Mam problem z siecią domową.

Otóż mam router z netii z siecią o nazwie, załóżmy "GrabkaMan" z hasłem "XYZ".
Ale niestety router ten ma za słaby sygnał na cały dom, więc dołożyłem dodatkowy router, aby przenieść sygnał dalej.

Aby to zrobić zbidgowałem tak jak na screenie tutaj.
Tam też ustawiłem nazwę sieci i hasło jak na głównym (Netiowym) routerze.

Wszystko działa, można się podłączyć, przeglądać internet. Jest cacy.

Otóż nie do końca.
Mam dwie sieci:
192.168.1.1 do 192.168.1.253 SIEĆ NETIA
192.168.0.1 do 192.168.0.253 SIEĆ ROUTER

Niestety problem pojawia się, gdy potrzebuję połączyć się z drukarką, która jest podpięta pod sieć ROUTER, a ja pod sieć NETIA. No po prostu nichuya.

Właśnie zauważyłem pewną opcję w ustawieniach, a mianowicie dystrybucję adresów IP, lecz niestety ustawienie takie jak teraz mam (wcześniej na bridge_router było wyłączone) też nie daje żadnych efektów.

Chwilę temu ustawiłem na drukarce ręcznie adres IP na adres sieci NETIA oraz adres DNS taki sam jaki mam pod siecią NETIA. Lecz to także nie pomaga i nie mogę nawet pingować danego urządzenia. dostaję "Host docelowy jest nieosiągalny."

Kolejnym problemem jest połączenie się pod drugi router. Powinno mi wejść z adresu 192.168.0.1 - lecz się nie da, gdy jestem pod siecią NETIA.

Głównie zależy mi na tym, aby drukarka działała z każdej sieci i nie było problemów z wejściem na drugi router, aby zmienić jakieś ustawienia, bądź wgrać update.

Czy jest osoba z #sieci, która spotkała się z takim problemem? :( #siecikomputerowe #informatyka
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrabkaMan: urządzenia są w różnych podsieciach, nie będą się widzieć. Na drugim routerze wyłącz serwer dhcp, wtedy wszystkie urządzenia będą dostawały adres z routera Netii
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: musisz:
albo doprowadzić brodge do poprawnej pracy - w szczególności na routerze ROUTER trzeba wyłączyć DHCP i doprowadzić do sytuacjio w ktorej przydzielane adresy będą z jednej puli 192.1668.1.1-1.253

albo na routerze ROUTER wyłaczyć bridge i przekierowac porty z sieci NETIA: tcp 139 i 4 445, UDP 137 i 138. I na routerze NETIA ustawić routing do sieci 192.168.0.0/24 IP ROUTER w sieci Netia - trochę zabawy z tym jest

albo przepiąc drukarkę do sieci
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Nie możesz się wbić na drukarkę podpiętą pod sieć ROUTER, ponieważ to inna sieć! Nie możesz na drugim routerze wyłączyć DHCP i ustawić takiej samej sieci? W ogóle po kij Ci drugi router? Jak chcesz mieć wifi w całym domu to dokupujesz AP(access point) podpinasz pod Lana w routerze i ciągniesz kabelek dalej, ewentualnie switch (jak potrzebujesz więcej urządzeń podłączyć po kablu). Żeby urządzenia się widziały muszą być w
  • Odpowiedz
@zaslav: @vakir: Chodzi o to, że nie chcę kupować czegoś nowego, dopóki mam to. Ten router nie jest jakiś tani, do niego mam porządną antenę, która roznosi sygnał dalej. Dlatego zależy mi na tym, aby jednak on działał.

W ogóle po kij Ci drugi router?


@vakir: Drugi router został mi po tym jak miałem poprzedniego dostawcę.
  • Odpowiedz
@vakir: No jest no. :<

Na chwilę obecną coś z------m, bo zmieniłem ustawienia na routerze ROUTER i ni c---a się połączyć tam nie mogę bezprzewodowo. xD

Więc jutro będę n-------ł kablem
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: W tym swoim routerze wepnij się do LAN a nie WAN i wyłącz server DHCP. Najlepiej najpierw go zresetuj. W taki sposób będzie on AP. Musi to zadziałać.
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: jeśli dwa routery spinasz kablem, porty lan-lan to na drugim powinieneś wyłączyć dhcp wtedy wszystkie urządzenia sieciowe niezależnie do którego routera są podłączone dostają adres z tej samej puli(wszystkie się widzą nawzajem)
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: jeśli dwa routery spinasz kablem, porty lan-lan to na drugim powinieneś wyłączyć dhcp wtedy wszystkie urządzenia sieciowe niezależnie do którego routera są podłączone dostają adres z tej samej puli(wszystkie się widzą nawzajem)


@moh1942: Muszą być Lan-Lan? Bo na odbiorcy mam do WAN podłączone aktualnie.
  • Odpowiedz