Wpis z mikrobloga

Mirki,

Też wkurzają was osoby nachalnie wciskające pseudo-gazety typu Nasze Miasto czy Metro? Szczególnie koleś przy SKM Przymorze - potrafi iść za Tobą kilka metrów żeby wcisnąć tę gównianą gazetkę do ręki. Żeby nie było - nie wszyscy tacy są, niektórzy się nie narzucają, spokojnie stojąc z boku.

Ale czy nie lepiej wprowadzić inne rozwiązanie, podobne do tych od świadków jehowy. Postawić przy tych samych lokalizacjach, ale z boku chodnika jakieś stoisko gdzie mógłbyś sobie podejść i wziąć tę gazetkę jeśli chcesz? Mi na przykład świadkowie jahowi kompletnie nie przeszkadzają - bo nikogo nie zaczepiają na ulicy. Ale ci od metra albo naszego miasta...

#gdansk #gdynia #sopot #trojmiasto
  • 15
@brck89: ja mam opracowane skróty i ścieżki żeby ich wszystkich ominąć. Przykładowo przy wyjściu z tunelu dworca głównego zawsze czatują przy jednych schodach prowadzących do przystanków autobusowych, a przy drugich nikogo nie ma! Taki jestem cwaniak.
Ale jak już ktoś mi daje, to biorę tylko od różowych pasków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale czy nie lepiej wprowadzić inne rozwiązanie, podobne do tych od świadków jehowy. Postawić przy tych samych lokalizacjach, ale z boku chodnika jakieś stoisko gdzie mógłbyś sobie podejść i wziąć tę gazetkę jeśli chcesz?


@brck89: Przecież wtedy zeszłyby może z 2 takie gazetki w ciągu dnia xD też mnie to wkurza ale albo zwyczajnie olewam (jeśli idę), albo odprawiam takiego delikwenta krótkim "dziękuję" (jeśli stoję). Nic trudnego
@brck89: w Brne w Czechach widziałem taką opcję, że się gazety bierze z pojemnika. Znikały szybko. Kwestia, czy ludzie je czytali, czy brali hurtowo na opał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fevx: jak gazeta dobra, to biorą. W Polsce darmowa gazeta w większości zawiera reklamy, więc jest to spam okraszony paroma zdaniami od stażystów.
Rozwiązanie z pojemnikami jest dość popularne, ale nie u nas.
@brck89 różne są sytuacje. Tak mówimy zawsze my - mamy kasę i stabilne zatrudnienie. Czasem jak tracisz prace i masz na utrzymaniu dom i dziecko bierzesz cokolwiek byleby mieć co do gara włożyć. Szanuję takie coś i czuję jakąś tam empatię do ludzi którzy tak pracują w przeciwieństwie do wszelkiej maści żebrania. I tak te gazety idą na śmieci a jeśli komuś będzie ciut lżej ze ktoś je jednak bierze to co
@parasolki:
Ja nie wierzę, że ktoś, kto jest przymuszony do wzięcia jakiejś roboty, byle była -- w Trójmieście weźmie rozdawanie gazety/ulotek zamiast iść na magazyniera.
Kupa magazynów ma wakaty i nawet Ukraińcami ciężko je załatać.

Rozdawać gazety to chyba trzeba chcieć robić, wysyłać CV i pisać listy motywacyjne, że już od małego lubiło się podawać tacie Wyborczą, jak wracał z pracy i szedł do toalety. ( ͡° ͜ʖ ͡