Wpis z mikrobloga

Odnośnie ostatniego wyścigu, w Australii, tak mnie naszło... co by nie mówić, to VR jest jednak takim zawodnikiem, który jest w stanie z 15 miejsca wyjść na 2. Oczywiście, taki MM chyba nigdy nie był w takiej sytuacji, bo kwalifikacje dobrze mu wychodzą, ale już JL aż tyle pozycji nie był w stanie zyskać w tym samym wyścigu (suchym!). Zbliżony wynik osiągnął MV, ale jednak słabszy.

Chcę tylko tyle powiedzieć, że można oceniać/komentować zawodników po tym, co robią w boxie, poza torem itd., ale wtedy to zahacza trochę to plotkarstwo. Jak dla mnie, liczy się to, co na torze, a na torze VR po prostu udowodnił nie raz, że w wyścigu radzi sobie nad wyraz dobrze, bo co innego wystartować z przodu i się tam utrzymywać, a co innego przez cały wyścig jechać tempem innych osób, które chce się wyprzedzić.

No, musiałem się wygadać, już mi lepiej >.>

#motogp
  • 11
@noriad: tl;dr

Tor na Wyspie Filipa, to jeden z ulubionych torów Rossiego, on jeździ tam jak maszyna, bardzo trudno go przegonić. Zwróć też uwagę na Cala Crutchlowa, który nie ma do dyspozycji fabrycznej Hondy tak jak Marquez lub Pedrosa, a mimo to był drugi w kwalifikacjach i wygrał wyścig.

Już kiedyś to pisałem ale powtórzę, Doktorek, to żyjąca (i wciąż ścigająca się!) legenda, tego mu nikt nie odbierze. Mimo to za
@Zoknarf: Odnośnie "bo opony były złe" to w tym sezonie kojarzę jedynie z ust JL, że wada fabryczna czy coś, VR jak leżał, to mówił co najwyżej "szkoda, nie wyszło, nie udało nam się".

Odnośnie tego, że VR lubi ten tor - tak, ale bardzo podobny wyczyn zrobił na ostatniej rundzie poprzedniego sezonu, gdy startował z 26-tego pola po Malezji, a dojechał do 4. Nie wspominając o całym ogólnie poprzednim sezonie,
@Stitch: ja bardzo żałuję, że Stoner nie skorzystał z zaproszenia Hondy, mógł zastępować Pedrosę podczas jego kontuzji. Byłoby ciekawie ( ͡ ͜ʖ ͡)

@noriad: Przecież na włoskich torach wygwizdywali większość zawodników, a Lorenzo i Marquez dostali propozycję otrzymania ochrony osobistej, to było chyba na Mugello w tym roku. Ale fani to fani, ja zwróciłem uwagę na to, że Vale jest często bucowaty, a nawet własnych
@Zoknarf: widzisz, ja przytoczonej przez Ciebie informacji nie słyszałem. Co do doboru opon, to faktycznie, VR/Yamaha mają ogólnie z tym problem, co widać było chociażby w ostatnich kwalifikacjach, czy treningach.

Ogólnie, to jednak po prostu widać w nim włoski temperament :P

@VR46: wiesz, Brad Binder w Moto3 na Jerez, w tym roku, wygrał wyścig, a startował z 35 pozycji ;) Ale chyba jednak moto3/moto2 a motogp to "inna liga".
@Zoknarf yyy ale to nie Pedrose tylko Ianonne mial zastępować i to w Ducati...
Stoner jest wkurzony na Honde za sytuacje, gdzie CHCIAL Pedrose w zeszlym roku zastapic to MM to przyblokowal.

i co do Hondy i Yamahy. Poruszyles ciekawa kwestie. Bo Honda nie potrafi ogarnac motocykla od 2 sezonow. Gdzie w zeszlym byl zbyt agresywny i przod ciagle uciekał, a obecnie na wyjsciach jest wrecz za slaby. Dobrze pamietamy wszyscy przeciez
@Stitch: Masz rację, ostatnio oglądałem jak jeździł dla Hondy i #!$%@?łem. Stoner jest testowym w Ducati, pomagał nawet przygotowywać motocykl dla Lorenzo. Fakt faktem chciałbym go zobaczyć choć na chwilę w MotoGP, bez różnicy mi na czym.
Oczywiście, taki MM chyba nigdy nie był w takiej sytuacji


@noriad: Oj kolego... Musisz nadrobić swoją wiedzę na temat GP. MM93 jest właśnie znany z tego że potrafi wygrać z OSTATNIEGO miejsca. Wyprzedzić wszystkich i wygrać. Zrobił to parokrotnie. Jeszcze w klasie 125cm MM pokazał że potrafi coś co niewielu się udaje. Rozbił się na worm up lap. Startował z alei serwisowej jako ostatni, i wygrał http://www.crash.net/motogp/race-report/164663/1/125-marquez-crash-to-first-for-dramatic-estoril-win.html.
W MotoGP taka sytuacja