Wpis z mikrobloga

#horror #filmnawieczor i tag autorski #crystalhills

Ostatnio pisałem wam o Evil Dead, dziś więc film, który dużo z niego czerpie.
I ogólnie czerpie z horrorów, bo sam film jest niejako parodią/pastiszem większośći nowszych horrorów, nie jest jednak pseudokomedią, wciąż można się na nim przestraszyć.

Cabin in the Woods

Podobnie jak w Evil Dead grupka przyjaciół wyjeżdża do tytułowej chatki w lesie, z tym że tym razem trochę większa grupka ludzi ma dla nich plany. Gdzieś w #!$%@? w podziemiach funkcjonuje sobie coś na kształt rządu lub korporacji, która co roku planuje złożenie pięciu ofiar dla starożytnych bogów.
Jednak w tym roku przeszkadza im... gimboćpun, który nie był podatny na ich sztuczki, bo cały czas był zjarany XD

Ciekawa odmiana od wielu horrorów o takiej samej fabule wypuszczanych co kilka miesięcy. W filmie widzimy wiele potwórów ze znanych nam horrorów, jest kilka scen z tzw "comic relief", imo brać z połykiem, świetny film.

Jakoś w ten film wkręciła się nawet Ripley, no i podobnie jak w Evil Dead mamy tu przepiekną głowną rolę - Kristen Connoly.
źródło: comment_PtrX3VBgFZllSIPnspbAB7NMVugjT9Az.jpg
  • 11
@crimsontides: co ja właśnie przeczytałem jak może film Cabin in the Woods z 2012 może brać coś z oryginalnego evil dead 1981(prawdopodobnie pierwszy film ze schematem grupa ludzi w odizolowaniu po kolei ginie)... evil dead z 2015(?) jest remakiem
@mati1990: Rzeczywiście Cabin był przed remakiem Evil Dead, coś mi się #!$%@?ło. Tak czy inaczej filmy mają ze sobą wiele wspólnego. Jeśli widziałeś oba to ciężko nie stwierdzić, że filmy wyglądają do pewnego momentu wręcz identycznie.
@crimsontides: Tag oczywiscie przejrzany.

Grupka ludzi i izolacja. Ale żadne nudne klasyki, które ani straszne, ani smieszne. Nawet nie wymagam, żeby był straszny, grunt żeby potrafił czymś przyciągnąć. I nie mówię, że masz teraz wymieniać produkcje, ale takie rekomendacje z chęcią bym zobaczył pod tagiem.
@CoffeeBreak: No to jak subskrybujesz tag to na pewno coś się znajdzie dla ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na teraz mogę polecić coś z pamięci tak czy inaczej:

- Rec jeśli jeszcze nie znasz, to czas najwyższy. Jeden z najlepszych filmów found footage jakie znam.

- The Strangers - home invasion z niesamowitym klimatym. Izolacja to tutaj słowo klucz, a w tym wszystkim mamy fenomenalną Liv
źródło: comment_dpFSZOjqZuioGsOiOQDYPJb3rEup6ANh.jpg