Wpis z mikrobloga

Siema, wiem, że temat się pewnie już przewinął parę razy ale dla mnie to świeża sprawa. Dostałem wezwanie na policję (list polecony) w charakterze świadka. Zadzwoniłem zapytać o co chodzi i Pani inspektor powiedziała, że chodzi o ściągnięcie filmu "Drogówka" w 2013 roku... Film widziałem, kiedyś temat torrentów liznąłem ale czy ściągałem czy nie to nie wiem, bardziej jakieś cda.pl wchodzi w grę. W poniedziałek mam się stawić na komendzie. I tutaj sprawa, ktoś z Was dostał też takie wezwanie? Był przesłuchiwany? Olać?( ͡° ʖ̯ ͡°) #drogowka #wezwanie #policja #swiadek #film #filmy #torrenty #kiciochpyta
  • 15
@dhanter pójdę jak prawdziwy polski świadek: "Nie wiem, nie byłem, nie widziałem" może zadziała. Myślałem, że może ktoś coś, bo o tym głośno od kilku lat, że jak ktoś polski gównofilm typu wkręceni czy drogówka oglądnie to świat zza krat będzie oglądał
@Meter71: ja w 2005 sciagnalem mp3 znanego kompozytora muzycznego Krzysztofa Krawczyka, byla to piosenka o parostatkach, do dzis dzwieczy mi w uszach w gluszy mojej celi, teraz juz wiem ze piractwo to powazne przestepstwo i nie nalezy tak postepowac...
@Meter71: A pracujesz u kogoś czy u siebie? Jak u kogoś, to należy ci się dzień wolny - jedź, powiedz że to było dawno i nic nie pamiętasz, wróć na chatę i ciesz się wolnym dniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Podobno częstą praktyką polycjantów jest robić takie wałki, że niby jako "świadek" ale potem traktują cię jako oskarżonego. Idziesz, mówisz "nie pamiętam" kilka razy i tyle.
Wifi mam bez hasła więc pewnie sąsiad z dołu


@Meter71: Nic takiego nie mów. "To było dawno, nie pamiętam" i tyle. Dopiero jak jakiś zarzut oficjalnie postawią to kombinować trzeba, a póki co nie ma co dawać im pożywki. To było 3 lata temu, ja to nie pamiętam nawet co miesiąc temu ściągałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Meter71: Znajomy jakiś czas temu się spowiadał na policji i chyba nawet też z "Drogówki". Pani policjantka sama dopytywała czy czasem nie miał otwartego wifi (a miał) czy ktoś z nim mieszka, czy mógł mieć zainfekowany komputer... Dystrybutor chyba zgłosił naruszenie praw autorskich przez połowę adresów IP w Polsce i policja trochę olewa sprawę.