Wpis z mikrobloga

Czytając dzisiejszą dyskusję na głównej o dietach furiata zacząłem się zastanawiać jak piękny byłby świat, gdyby ludzie potrafili skorzystać z kalkulatora BMR/samemu obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i trzymali się tego. Czasem na oko, czasem dokładnie, ale na pewno nie byłoby takich wątków jak teraz, a do kwalifikowanych dietetyków zgłaszaliby się ludzie z chorobami, które trzeba leczyć/niwelować żywieniem.

I have a dream..( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #dieta moze troche #gownowpis
Fifeq3 - Czytając dzisiejszą dyskusję na głównej o dietach furiata zacząłem się zasta...

źródło: comment_KyOA4IjnBiMvjcQP5Dz3l2dytyIiMC0K.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@jakiezycietakirap: nie da sie policzyc dokladnego zapotrzebowania, bo nikt nie zyje podlaczony do labolatorium, nie robi dziennie tego samego, nie przebywa caly czas w takiej samej temperaturze, nie jest narazony na taki sam stres itd.

W praktyce przestrzen miedzy tyciem a gubieniem wagi u zdrowego czlowieka moze wynosic 1000kcal i wiecej. Poprostu organizm sam poprzez wzrost lub spadek ilosci hormonow potrafi trzymac odpowiedni bilans kaloryczny, dlatego utrzymywanie wagi u zdrowego czlowieka,
  • Odpowiedz
@Hank85: mam dosyć aktywny tryb życia, sumując siłownię i treningi wychodzi 5 dni w tygodniu, i chciałbym sobie podliczyc nawet tak mniej więcej, bo zauważyłem że strasznie dużo zacząłem jeść i nwm czy to przez to że tyle się ruszam czy po prostu się opycham
  • Odpowiedz
@jakiezycietakirap: http://www.bodybuilding.com/fun/berardi41.htm

Kalkulator na stronie nie dziala(sa wzory), ale sam sposob liczenia jest chyba najbardziej dokladny, glownie dlatego, ze uwzglednia beztluszczowa mase ciala. Oczywiscie musisz wziasc pod uwage, ze u wytrenowanego czlowieka w wyniku adaptacji organizmu ilosc spalanych kalorii podczas treningu zmniejsza sie, u niewytrenowanego bedzie odwrotnie. Wiec te mnozniki MET do rodzaju treningu sa nadal cholernie orientacyjne.
  • Odpowiedz
Wiec jak chcesz przybrac masy, albo schudnac wcale nie jest powiedziane, ze wystarczy dodac czy ujac mityczne 300kcal. Czasem bedzie trzeba dodac 1000kcal, a czasem uciac 1000 i wiecej.


@Hank85: ale przecież możemy ciąć/dodawać kalorie w tygodniach, a tutaj już łatwiej o uśrednienie ile kalorii tygodniowo potrzebujesz żeby schudnąć/przybrać, nie chodzi mi o to, żeby teraz liczyć kalorie tygodniami - ot bardziej wiarygodny wynik, nie mówi tu o zawodowcach tylko o
  • Odpowiedz