Wpis z mikrobloga

@PiratRarog to widocznie w mięśnie Ci poszło. Gdzieś jest na necie obrazek porownujacy ile zajmuje taka sama waga mięśni i tłuszczu. Na pocieszenie powiem ze odkąd ćwiczę to w pasie -10 cm ale waga bez zmian. Bez spiny cumplu, BMI to największe kłamstwo odchudzania :)
ale po rowerze. Uda jakieś takie napompowane, uj wie co się tam odwaliło...


@supertomek: Kiedyś tak się załatwiłem. Ale teraz staram się uważać.
15 lat temu dużo jeździłem na rowerze to miałem ze 3 rozmiary większe spodnie niż marynarkę.
Ale wtedy sam się o to prosiłem. Jeździłem zawsze na najcięższych przerzutkach aby jak najmniej nakręcić się :-D

Teraz biegam bardziej dystansowo niż jakieś sprinty. Żeby za dużo mięśnie nie urosły ;-(
@PiratRarog absolutnie nic nie robisz źle. Taki efekt jest normalny, zwłaszcza na początku: waga stoi w miejscu, a obwody się zmniejszają. To efekt "konwersji" tkanki tłuszczowej na tkankę mięśniową, która jest cięższa. Jeśli utrzymasz lub zwiększysz objętość treningów, to z czasem waga zacznie spadać. Ile km robisz tygodniowo? Nie wiem jak wygląda Twoja dieta, ale u mnie pomogło też ograniczenie białka, szczególnie mięsa.
@stannis:

ile potrzebujesz dziennie kalorii,


Według "mądrej wagi" ponad 2 000 kcal potrzebuje mój organizm do leżenia. Więc chodzenie do pracy i inne aktywności wymagają większej ilości kalorii.

ile spalasz podczas biegania i


Do 1000 kalorii spalam na jednym treningu biegowym, według Endomondo
Plus jeszcze inne treningi które robię sobie, ale one są słabsze
@mrpear:

Taki efekt jest normalny, zwłaszcza na początku: waga stoi w miejscu, a obwody się zmniejszają.

U mnie właśnie uda się powiększają ;-(
Biegam pół roku, regularnie. Miałem nadzieję, że po takim okresie coś się zmieni.

Ile km robisz tygodniowo?

Nie wiele, około 20 km.