Wpis z mikrobloga

#kartagraficzna #komputery

Jaką kartę graficzną polecicie do maks 1000 zł ze złączem DVI-I ? Albo najlepiej D-Sub. Mile widziane przynajmniej 3 GB ramu. Szukam do nowego komputera ale mam monitor 19 cali którego nie zamierzam wymieniać żeby pograć sobie w jedną grę :) . Za rady typu ,kup używkę a za oszczędzone pieniądze kup monitor z góry dziękuję.
  • 16
@pinga-pinga Monitor zwykły LCD 19 cali z analogowym złączem . W przyszłym roku może zmienię monitor na jakieś 22 cale ale FHD mieć nie muszę.
@Cahir22 :
Planuję zakupić I3 6100 do tego Antec 500 W. Muszę się zmieścić w zestawie do maks 2500 zł chyba że jakaś ekstra hiper okazja to może 2600 ale to już maks maksów.
@Cahir22 : Z tego co od miesiąca czytam na PC-Lab ,Pure PC itp itd to ciężko się będzie zmieścić w 2500 z i5 i karta 4 GB a wręcz mi ktoś napisał że to wręcz niemożliwe póki co ( ͡° ͜ʖ ͡°). A zestaw będzie musiał bez większej modernizacji przynajmniej 3-4 lata podziałać.
No w 2500 to może i nie ale w 2600 powinno sie udac, oczywiście bez SSD.

Procesor: Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 759 zł
Chłodzenie: - -
Płyta główna: MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 210 zł
Pamięć RAM: Crucial 8GB 2133MHz CL15 169 zł
Druga pamięć RAM: - -
Dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 210 zł
Drugi dysk twardy: - -
Karta graficzna:
@polac: Ale masz to DVI w monitorze, czy nie? Bo karty AMD (co do GeForce'ów nie jestem pewny) najnowszej generacji nie operują na sygnale analogowym i zwykła przejściówka D-Sub-DVI nie będzie działać, trzeba wtedy kupować konwerter, a to nie jest za dobre wyjście, bo takie konwertery działają jak chcą, generują dodatkowy input lag, pogarszają jakość obrazu itd.
PS: Ktoś podał powyżej zestaw za 2600 zł z R9 380 - ta karta
@polac ; @Jurigag : No właśnie, bo DVI-I może przesyłać sygnał analogowy i cyfrowy, czyli do niego wystarczy zwykła przejściówka, np. taka. A przy DVI-D sygnał jest wyłącznie cyfrowy, czyli zwykły adapterek nie będzie działać, trzeba będzie użyć konwertera. Niestety, przy najnowszej generacji kart graficznych producenci zakładają, że nikt już nie ma monitorów z samym złączem VGA i trzeba przez to kombinować. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@polac: R9 380 z tego co kojarzę też nie obsługuje sygnału analogowego. GTX 960 już chyba tak, ale moim zdaniem już lepszym pomysłem byłoby kupienie RX 470 i konwertera na przeczekanie, aż wpadnie trochę kasy na nowy monitor. ( ͡° ͜ʖ ͡°)