Wpis z mikrobloga

Przed wjazdem na rondo włączam lewy kierunkowskaz, i potem przed zjazdem zmieniam na prawy. Chyba że jadę od razu w prawo to włączam prawy.

Dzisiaj jechałem z ojcem i on na rondo wjeżdża bez kierunkowskazu i dopiero przed zjazdem włącza prawy kierunek.

Kto robi dobrze? Ja czy ojciec?

#prawojazdy

Kto robi dobrze

  • Ty 10.5% (227)
  • Ojciec 89.5% (1936)

Oddanych głosów: 2163

  • 56
  • Odpowiedz
@kurczek65: ojciec robi zgodnie z przepisami ale ja również włączam lewy, wtedy unikam tego, że ktoś przede mnie wjeżdża. Z samym prawym praktycznie 1 na 4 wskakuje przede mnie na rondzie, z lewym nie wjeżdża żaden / prawie żaden. Różnica jest zauważalna, spróbuj kiedyś pojeździć bez lewego to się #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: @nasedo: Też włączam lewy i przełączam na prawy dopiero jak minę ostatni zjazd przed docelowym. Odróżnia mnie to wtedy od tych kierowców, który nie sygnalizują w ogóle na rondzie. Gdybym nie włączył lewego, to czekający na wjazd może mieć wątpliwości "czy ten gość teraz zjedzie, ale nie włączył prawego kierunka czy po prostu to nie jest jego zjazd". Jak widzi lewy kierunek, to wie, że nie zjeżdżam,
  • Odpowiedz
@sorhu: @kurczek65: Dokładnie kierunek w lewo na rondzie jedno pasmowym jest bezsensowny. Należy zasygnalizować dopiero chęć zjazdu z niego. Śmieszne jest to, że na nauce jazdy mój instruktor wiele lat temu też kazał mi dawać kierunek w lewo. Więc podejrzewam, że jakieś przepisy to nakazują.
  • Odpowiedz
@sorhu: @Szoferman: było bite, tłumaczone jak cepowi po co jest lewy kierunkowskaz przed rondem a wykopki dalej swoje, wielcy panowie kierownicy bo w przepisach nie - to oni nie będą tego robić. Szkoda na was strzępić ryja.

Który WORD wymaga? Słupsk. Pisz skargi, pisz o wyjaśnienia. Brak lewego przed rondem to błąd, dwa takowe skutkują przerwaniem egzaminu.
  • Odpowiedz
@iacek: ten gość nie do końca ma rację. Nie ma żadnej zasady która mówi o ustępowaniu pierwszeństwa tym którzy poruszają się po rondzie. Rondo nie jest jakimś magicznym tworem na którym pierwszeństwo przejazdu przestaje obowiązywać, jest po prostu skrzyżowaniem na którym obowiązują zwykłe zasady ruchu drogowego.

Wjeżdżając na rondo ustępujemy pierwszeństwa nie dlatego że to rondo a dlatego że jest przed nim znak "ustąp pierwszeństwa", bo taki znak stoi przed 99% rond. Ponieważ taki znak usprawnia to płynność ruchu. Gdyby go jednak nie było, a takie sytuacje się zdarzają, wjeżdżamy na rondo z pierwszeństwem ponieważ drugi kierowca na skrzyżowaniu ma nas zawsze z prawej strony.

@kurczek65:
Twoja interpretacja jest błędna. Na
  • Odpowiedz
@peszmerd: jakoś dalej tego nie rozumiem pomimo bicia i tłumaczenia jak cepowi, skoro dokładnie taką samą funkcję spełnia jazda zgodna z przepisami a także z logiką czyli włączenie prawego jak chcemy zjechać, ale niewłączenie lewego przed wjazdem bo nie chcemy jechać #!$%@? pod prąd na rondzie.
  • Odpowiedz
Możesz zacytować te nowe przepisy?


@piszczalka: Nowe? Od zawsze, wg przepisów musisz zasygnalizować manewr przed wjazdem na skrzyżowanie (w tym o ruchu okrężnym) co jak dla mnie sytuacji ronda sygnalizowanie w lewo jest bezsensowne. Sam prawy kierunkowskaz jest wymowny. Z tego też powodu eLki tak uczą.

W realiach, czy ktoś jedzie z lewym, czy bez mi to obojętne. Grunt by prawego użył.
  • Odpowiedz
@kiernek Nowe, stare... Proszę o cytat z kodeksu, albo wykładnię prawa, które mówią, że masz obowiązek włączyć lewy kierunkowskaz przed wjazdem na rondo.
Zapewniam Cię, że nie znajdziesz.
  • Odpowiedz