Wpis z mikrobloga

Nowe badania sugerują, że w wyniku promieniowania kosmicznego ludzie po kilku miesiącach mogą zapadać na demencję i choroby psychiczne. Tak jest u szczurów.

#spacex #musk

Więcej tu LINK
  • 30
  • Odpowiedz
No i trzeba sobie zadać pytanie... Czy to jest wystarczający powód abyśmy nie ruszali dupy z tej planety? Czy tylko tyle wystarczy?


@Luke441: Wydaje mi się, że jest to bardziej odpowiedź na twierdzenie, że ludzie którzy znajdą się na Marsie będą się nudzić i po jakimś czasie tęsknić za Ziemią. Nie zdążą zatęsknić bo wcześniej umrą :)
  • Odpowiedz
@fen1x: Zesrają się #!$%@?. Promieniowanie na powierzchni Marsa nie jest takie samo jak w przestrzeni kosmicznej i na Marsie nie będą mieszkali pod gołym niebem albo w puszkach z aluminium. Dzień bez wpisu mówiącego ze ludzie umro na Marsie bo promieniowanie kosmiczne to dzień stracony. Podczas samej podróży i już na powierzchni pewnie nie raz się zdarzy że ludzie będą umierać jak sam Elon powiedział ale to nie jest tak że
  • Odpowiedz
@fen1x: Ludzie już się zgłaszają jako ochotnicy do lotu na Marsa ze SpaceX. Myślisz że wśród 7 miliardów ludzi nie znajdzie się milion osób chętnych do lotu na Marsa? Podczas pierwszego lotu i tak polecą ludzie wyszkoleni technicznie którzy przygotują wszystko na miejscu pod zwykłych ludzi. Kosmos jest niebezpiecznym miejscem ale jeśli nie skolonizujemy innych planet to wymrzemy na Ziemi nie robiąc sobie żadnej kopii zapasowej
  • Odpowiedz
@OCISLY: Ale czy ja kwestionuję sens misji? Czy ja gdzieś stwierdziłem, że nie będzie chętnych? Tylko niech nikt nie bajdurzy i ściemnia że wszystko jest ok. Ludzie z pierwszego rzutu traktowani będą jak chomiki doświadczalne w każdym aspekcie ich bytowania na miejscu.
  • Odpowiedz
@OCISLY: Ale ty nie dziw się ludziom, że podnoszą temat, który z premedytacją został pominięty. I tu nie chodzi o to, że on jest błachy i po prostu nie ma sensu się rozwodzić, bo ta kwestia jak na razie nie jest rozwiązana, a jest kluczowa. Nie można tego bagatelizować.

Wysyłanie ludzi dla samego wysłania jest totalnie pozbawione sensu. Sam Musk o tym mówi, że wyścig po zwykłe wbicie flagi nie ma
  • Odpowiedz
@OCISLY: Ale wiesz, że to tylko hipoteza, której nikt nie przetestował jeszcze w realnych warunkach? Dlaczego Musk o tym nie wspominał jeżeli to takie proste? Rozwodził się nad tym ile będzie miejsca itp itd, a pominąłby wzmiankę o tak rewolucyjnym rozwiązaniu? Wg. mnie to nie mają na to rozwiązania.
Dodatkowo przez pierwszą dekadę loty będą trwać ok pół roku.

Jestem wręcz przekonany, że cały ten plan to tylko marketingowa zagrywka. Oczywiście
  • Odpowiedz
@OCISLY: Zbiornik to nie rakieta. Z resztą w budowę rakiety nie wątpię. To pokazali, że są w stanie budować.
Nie wieżę za to w budowę statku transportowego dla 100 osób z wyposażeniem w czasie 8 lat, bez pokazania odpowiedzi na kluczowe pytania. Nie realne.
  • Odpowiedz
@siemanko:

jakieś fakty,


Gównofakty, nie mylić z faktami.

Ale wiesz, że to tylko hipoteza, której nikt nie przetestował jeszcze w realnych warunkach?


Bo jak wiadomo, wszystko inne przetestowano już w realnych warunkach, na Marsie.

Nie ma takiej opcji, żeby zbudować w tak krótkim okresie statek kosmiczny dla tylu ludzi,


Zawsze cieszy nowy ekspert od budowy rakiet na wykopie.

z tyloma nierozwiązanymi jeszcze problemami.


Wymień 5.
  • Odpowiedz
@LooZ:

Gównofakty, nie mylić z faktami.


Jeżeli opracowania naukowców to gównofakty to ciekawi mnie jakie wymaganie mysi spełniać przesłanka, która nie jest gównowafktem.

Bo jak wiadomo, wszystko inne przetestowano już w realnych warunkach, na Marsie.


Część rzeczy owszem przetestowano. Znamy dynamikę wejścia w atmosferę, jak zachowuje się elektronika w warunkach długotrwałego wystawienia na promieniowanie kosmiczne itp. I to są rzeczy, z którymi się zmierzyliśmy i jesteśmy w stanie oszacować w przybliżeniu
  • Odpowiedz
Jeżeli opracowania naukowców to gównofakty to ciekawi mnie jakie wymaganie mysi spełniać przesłanka, która nie jest gównowafktem.


Mówię o ogóle wpisów, a tutaj twoje argumenty podważa sam.. autor artykułu - http://www.wykop.pl/wpis/20035085/ostatnio-pojawily-sie-w-polskim-internecie-informa/

Zresztą, to jedno z licznych badań wskazujących na problemy do rozwiązania i tyle. Na tym polega nauka.

Musk podaje 8 lat nawet nie mając pojęcia jakie problemy jeszcze pojawią się. Oczywistym jest fakt, że nie jest to data na serio i
  • Odpowiedz
@LooZ:

Mówię o ogóle wpisów, a tutaj twoje argumenty podważa sam.. autor artykułu - http://www.wykop.pl/wpis/20035085/ostatnio-pojawily-sie-w-polskim-internecie-informa/


Dzięki za linka. I właśnie o taką dyskusję mi chodzi, a nie typowe "nie masz racji i się wypchaj". Muszę sobie to jeszcze przeczytać.

Zresztą, to jedno z licznych badań wskazujących na problemy do rozwiązania i tyle. Na tym polega nauka.


To nie tylko tyle. Nie wiadomo ile czasu zajmie rozwiązywanie tych problemów. Pewnie 10 lat
  • Odpowiedz
@siemanko:

za 10 lat Spacex wyśle załogową misję na marsa ze 100 osobami na pokładzie?


A po co mam wierzyć w jakieś twoje urojenia? Musk nic nie mówił o 100 osobach na pokładzie w 2026, wręcz przeciwnie.

która by miała te podboje sfinansować nawet nie jest jeszcze konkretnie planowana.


No tak, tych kilkudziesięciu/kilkuset inżynierów w biurach SpaceX w Seattle od ponad 1,5 roku gra w karty.
  • Odpowiedz
@LooZ Ale z ciebie nerwus.

Jeżeli nie będzie załogi stuosobowej w 2026 to może po prostu wyprowadź mnie z błędu, a nie zarzucasz urojenia.
Teraz widzę, że zaznaczył, że to cel długoterminowy.
  • Odpowiedz
@siemanko: Czyli to ja mam odwalać za siebie czytanie i ja ci mam tłumaczyć podstawowe rzeczy które byś wiedział gdybyś najwyraźniej poświęcił na to parę minut? Tak, jestem nerwusem, bo czytam książki, fora i dyskusje, a potem wbija ktoś NIE MASZ RACJI, a okazuje się, że nawet uważnie nie oglądnął godzinnej prezentacji.
  • Odpowiedz