Wpis z mikrobloga

Zapewne masz racje, ale ludzka wyobraznia jest nieograniczona zadnymi barierami ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego domniemanie co do uczciwosci Lepina nie jest dla mnie jednoznacznym dowodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tixe_
ja #!$%@? albo trol albo wariat
jeszcze bul dupy o starwars bym zrozumial bo tam jest sporo tych specjalnych czesci ale o zwykle klocki? co to chinczyk nie potrafilby zlozyc takiego samochodu ze zwyklych klockow? projekt pewnie skopiowany ale nie ma w nim az tak duzo tego wkladu lego wiec lekka przesada z tym nazywaniem ich zlodziejami

w europie pelno takich baranow chodzacych na pasku korporacji nic dziwnego ze wszystko w #!$%@?
@mroznykasztan Skoro nie istnieje zaden dowod, to gora jest domniemanie niewinnosci.

A dlaczego Lepin nie tworzy "swoich" zestawow? Pewnie dlatego, ze wiekszy popyt jest na zestawy Lego, oraz stosunkowo latwiej jest je "wymyślić" Lepinowi. Odpowiedz jest calkiem prosta.
@ZjemCiNoge:

A dlaczego Lepin nie tworzy "swoich" zestawow?


Nie tworzy, to bo jest koszt, ryzyko niepowodzenia (model może się nie przyjąć na rynku) i kupa innych wydatków. I masz rację - na modele Lego jest popyt, łatwiej je skopiować.

Już nie mówiąc o tym, że nie wiemy co znajduje się w surowcu stosowanym do produkcji klocków i czy czasami nie są tam stosowane np. jakieś barwniki rakotwórcze.

Ja bym się bał
@Bohun_Zygmund: Niech klocki będą tanie, zgoda. Niech chiński producent tworzy swoje wzory, swoje modele, nikt nie będzie miał pretensji. Jeśli znajdzie nabywców - osiągnie sukces na rynku.
Problem jest inny. Dlaczego chińskie produkty są identyczne z zestawami Lego? Dlaczego chińskie instrukcje są identyczne z instrukcjami Lego? Dlaczego logo i nazwa marki jest uderzająco podobna do Lego?
@mroznykasztan: no tak ale tym ma sie zajac lego - mi to wisi naprawde kto kogo kopiuje - jak ktos widzi ze sa jego "prawa" lamane to niech interweniuje. Cale te prawa autorskie sa traktowane absurdalnie na zachodzie.
nie wiem kto bardziej traci - lego czy rodzice ktorzy placa chore pieniadze by kupic reklamowane klocki
no ale zaraz powiedza ze jestem socjalista

powinni wymyslec cos innego ale z 2 strony pomysl
Cale te prawa autorskie sa traktowane absurdalnie na zachodzie.


@Bohun_Zygmund: Widzę, że kolega nigdy nic nie tworzył, co było chronione patentem. Punkt widzenia...

Taka sytuacja: Jesteś projektantem zestawów Lego. Stworzyłeś dajmy na to model auta, który w sklepie kosztuje 100 zł. Masz umowę z firmą, że od każdej sprzedanej sztuki dostajesz powiedzmy 3% prowizji. Model się spodobał na rynku, sprzedaję się w ilości 50 tys. sztuk miesięcznie, prosta kalkulacja - zarabiasz
@mroznykasztan: oj daj juz spokoj - zgodze sie z tym ze jest jakis zespol ktory projektuje i trzeba mu placic ale tak jak w kazdej korporacji w #!$%@? sie wydaje na marketing i wyplaty dla udzialowcow... wiec koszt pracy tego zespolu nie jest wspolmierny do calosci wydatkow lego.
mozna sie zgodzic tez z tym ze nie nalezy wspierach chinczykow bo zaraz bedzie wojna z usa i nie wiadomo jak na tym