Wpis z mikrobloga

Ja nie wiem jak można jarać się kradzionym LEGO


@Mokrysedes:

a) nie sa markowane jako LEGO tylko LEPIN
b) producent LEGO stracil wylacznosc (zastrzezenie wzoru klockow lego) juz pare lat temu na wiele elementow - ergo - mozna legalnie wytwarzac klocki pasujace do klockow LEGO, czyli o takim samym ksztalcie, kolorze, rozwiazaniach konstrukcyjnych.
c) kazdy moze produkowac zestawy klockow lego, skladajace sie z niechronionych juz czesci.

@sylwek2k: Zgadza się ale nie do końca, pomijam fakt że logo jest na bazie logo LEGO.
Ochroną praw autorskich wciąż są objęte zestawy, nie sądzę żeby lepin dostał licencję od producenta tego auta na użycie go w swoich zestawach. Dodaj do tego klonowanie pudełek itp.

Niech sobie produkują klocki i tworzą własne (jak Cobi czy Mega Blocks) ale niech nie sprzedają ich jako całe #!$%@? zestawy.

@mucio: Zacznij kraść spodnie
nie tworzy swoich (bo dobrze wie, że nikt by tego nie kupił)


@mroznykasztan:

ja akurat bym kupil sobie jakies fajne zestawy technika - wlasnie ze wzgledu na czesci :)

LEPIN kradnie wzory zestawów


@mroznykasztan:

To juz jest troszku bardziej skomplikowny temat. Bo porownywac instrukcje, czy roznia sie zestawy o wymagane 10 czy 15% wymagane przez prawo jest juz trudno...
ja akurat bym kupil sobie jakies fajne zestawy technika - wlasnie ze wzgledu na czesci :)


Zgodzę się, o ile jakościowo klocki te będą dorównywać Lego.

Bo porownywac instrukcje, czy roznia sie zestawy o wymagane 10 czy 15% wymagane przez prawo jest juz trudno...


Tyle że zestawy nie różnią się prawie wcale od oryginalnych Lego...

@sylwek2k: