Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fiziaa: Ja swego czasu miałem stłuszczenie wątroby, wtedy jest ona większa i uciska na co innego, w skrajnym przypadku ból był taki, że po prostu nie mogłem wstać z łóżka. Tak wnioskuję że uciska, bo podobno wątroba nie jest unerwiona i nie może boleć.
  • Odpowiedz
@r5678: Torebka wątroby jest unerwiona (prawy nerw przeponowy) i jej nieco gwałtowniejsze rozciąganie może boleć, nawet w prawym barku (ból odniesiony). ;)
  • Odpowiedz
Ojej. Widać zboczenie zawodowe mi się udziela - nie widzę na tym zdjęciu nic szokującego - wręcz przeciwnie - samo piękno. :)


@fiziaa: ja tu widzę rozerżnięty brzuch i flaki na wierzchu
  • Odpowiedz
luz powinien być


@r5678: luzów nie ma, ale na ogół w środku jest dosyć ślisko i wilgotno, także jest poślizg ;)

No i jak sobie wyobrażasz takie luzy? :D To tak, jakby powiedzieć, że worek piasku też powinien mieć w środku jakieś puste przestrzenie, tak na wszelki wypadek :D
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: Ale co ma worek piasku do organów wewnętrznych. Piasek to piasek.
Wyobrażam sobie normalnie, puste przestrzenie dla bezpieczeństwa w przypadkach dużych przeciążeń żeby się nie obijały organy i właśnie w przypadku ich zmiennej wielkości, aby nie popsuć niczego i nie powodować bólu. Nawet lżej dla samej pracy serca by było bo mięsień nie musiałby walczyć aby poruszać jeszcze tego co go dotyka. Nie byłoby ściśnięte, powodowałoby to też oszczędności
  • Odpowiedz
@r5678 moim zdaniem to całkiem uzasadnione porównanie. Ciało jest, podobnie jak piasek, całkiem miękkie i plastyczne, a w kupie trzyma je tylko worek czyli skóra.

Rozumiem Twój zamysł i ma on oczywiście sens, ale tak to po prostu nie dziala :) weź pod uwagę, że aby wytworzyć puste przestrzenie w tak miękkim i elastycznym środowisku potrzebny byłyby wielki, sztywny stelaż dla każdego narządu, kostny wyobrażam sobie, bo jaki inny. Także byłoby
  • Odpowiedz