Wpis z mikrobloga

@Gothagami: Dobra robota. Ostatnio bylem świadkiem sytuacji jak wieczorem jakas laska zjechala z autostrady na parking gdzie stalem.. Pokrecila sie kolo auta, zobaczyla przebitą oponę, telefon do jakiegoś znajomego z bekiem ze opona zepsuta i pomocy.
Gość przyjechał po pól godzinie, namęczył sie przy wymianie koła, zalozyl, dokrecil. Laska dala mu buziaka po czym odjechala jak ten segregowal klucze w walizce i pakowal cały majdan do auta. No #!$%@? ale mnie
@TymRazemNieBedeBordo: Nie rozumiem tych wszystkich Januszy, którzy trzymają zimowe opony gdzieś w garażu, później pakują w worki, do samochodu a z powrotem przywożą letnie. Mój kapciarz bierze 20zł za przechowywanie opon/kół. Naprawdę chce Wam się brudzić żeby oszczędzić parę dyszek? Mogę przyjechać do warsztatu cały na biało TM ;) i nawet małym palcem nie dotykam opon.

EDIT
Jeszcze jedno, jak przechowujesz koła to kapciarz wcześniej je przygotowuje jak nie ma jeszcze
@TymRazemNieBedeBordo: Nie rozumiem tych wszystkich Januszy, którzy trzymają zimowe opony gdzieś w garażu, później pakują w worki, do samochodu a z powrotem przywożą letnie


@kolhubi: niektórzy janusze mają felgi za kilka/kilkanaście tysięcy, a te wolę już trzymać u siebie w garażu niż u kapciarza, który w razie czego za nic nie odpowiada.
@r5678: jest poszatkowana :) nie miałam klucza. Okazało się, że w bagażniku mam oponę i lewarek xD ale klucza nie mam. Nie wiedziałam, że tak jest, bo to nie moje autko, nie interesowałam się tym :) musiałam na tej oponie jechać jeszcze jakiś czas. Całe szczęście felga jest prawie w porządku :)
@piru: Chcesz powiedzieć że ktoś wozi felgi za kilkanaście tysięcy swoim samochodem dwa razy w roku? :D Prywatnie trzymam u gościa, który prowadzi zakład w swoim domku, ale wszystkie służbowe (kilkadziesią aut) w większym warsztacie, który na pewno odpowiada za pozostawione mienie.
@kolhubi: rozszerz horyzonty, zmiana z 21 cali na 19' zimowe koła to żadna rzadkość w kraju. I nie trzeba kupować wypasionych felg, jak same gumy kosztują ponad 8 tysięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale i tak dla Ciebie to janusz, żałujący 20zł na przechowalnię opon w starym, śmierdzącym składziku za warsztatem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piru: Hehe, ale nie każdy warsztat to śmierdzący składzik - nie przesadzaj. Są naprawdę profesjonalne warsztaty, tylko odbiegamy od tematu. Same gumy za 8 tys. a szkoda na opłacenie przechowywania? Naprawdę, jeżeli kogoś stać na gumy za 8k to chce mu się je pakować dwa razy w roku i wozić?
@Kiere: No tutaj wymieniałam, ubłociłam się trochę xD


@Gothagami: z tym podłożem to nie chodzi o brud tylko o to, że podnośnik pod ciężarem samochodu mógł się wbić głębiej w ziemię, auto mogłoby się zachwiać, stracić stabilność i #!$%@?ąć z podnośnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@plecak_odrzutowy: Wiem... nie jestem dzieckiem. To, że się ubłociłam to swoją drogą. Kontrolowałam stabilność podnośnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Wextor: Chyba nigdy nie wymieniałeś koła w samochodzie... To jest słaby pomysł, chcesz wiedzieć dlaczego? Spróbuj użyć nogi i się przekonaj.
@Gothagami: jezu, przypomniałaś mi jak kiedyś żenadłem. Moja znajoma kiedyś zmieniała koło ziomkowi z którym się spotykała bo złapali kapcia a on nie umiał xDDDD