Wpis z mikrobloga

No i po treningu :D

W sobotę po raz pierwszy mogłem jechać Peugeotem "na ostro". Po przesiadce z Golfa wrażenia niesamowite - szybciej na prostej, szybciej na zakrętach, dużo możliwych ustawień - długo by wymieniać, aczkolwiek ciężko jest cokolwiek porównywać, tak dobrze się lata :D

Trening w sumie wyszedł mega, w ciągu całego dnia przejechane ok. 150km na torze co jest ilością dla mnie kosmiczną, do tej pory z 15-20 to było dużo :D Ok. 15 byłem już totalnie wykończony, trzeba się przyzwyczajać do wysiłku za kółkiem. Wbrew pozorom to bardzo męczy, wymaga dużo skupienia i refleksu. Trzeba ćwiczyć :D

Wiele się nauczyłem, ucierpiała jedna felga i skrzynia biegów, ale wiem już o wiele więcej. Koniecznie trzeba poprawić balans hamulców, na mokrym każde mocniejsze hamowanie kończyło się walką z tyłem, nie mogłem do końca wykorzystać hebli. No i poprzez ustawienie zawieszenia pod hamowanie, traciłem na zakrętach... No cóż, idealnie od zaraz być nie może. Ważne że udało się nauczyć auta i poprawić własne umiejętności.

Filmik niestety krótki bo mi kamerka dzieliła klipy, muszę to rozpracować.

Cała impreza wyszła mnie 100zł za wpisowe + 70zł w paliwie.

Zobaczymy jeszcze co powie mechanik, chyba trochę zmęczyłem hamulce (lewa noga <3) no i skrzynia po jakimś czasie zaczęła wybijać dwójkę przy dużym obciążeniu na zakrętach... No i nieszczęsna stalówka która 3/4 razy spotkała się z tarką od złej strony, mam nadzieje że uda się ją wyprostować. Potem dorzucę filmik z "dzwona" ;)

#gumizakolkiem #rajdy #motoryzacja #samochody #rajdy24 #motorsport #wyscigi małe #pokazmorde i #pokazauto ;)
Gumi5 - No i po treningu :D

W sobotę po raz pierwszy mogłem jechać Peugeotem "na o...
  • 23
  • Odpowiedz
@gmitek: Motopark w Toruniu, jeden z okolicznych kierowców organizował. Ogólnie cena za tor była nieduża, ale że było w sumie 18 aut trzeba było trochę dozbierać, niestety mnie już nie było, a też bym pomógł.
  • Odpowiedz
@Gumi5: Gdzie Ty tam zmęczyłeś skrzynię? :D Jak wypadłeś czasowo? Fajnie to wygląda, choć momentami trochę za bardzo Ci przód wypluwało, ale cóż, przód napęd :P
  • Odpowiedz
@onionspirit: trudno powiedzieć, zależy od ogólnego stanu technicznego. Ja mam niemal zupełną serię no i tylko ta skrzynia zaczęła świrować od przesady. Jakie auto masz na myśli? Może uda mi się coś więcej powiedzieć

@KORraN: Na logikę nie powinna się zamęczyć, sam nie wiem co do końca jest, póki co tylko rozmawiałem przez telefon z mechanikiem o objawach. Cały czas dwójka i wysokie obroty to coś mogło się zrypać... Tym
  • Odpowiedz
@onionspirit: niestety o niej nic nie wiem, ale jakbyś założył jakieś stalówki z oponami śmietnikami (bo po co codzienne tyrać) i pilnował temperatury silnika to nic nie powinno się stać :) No chyba płacze olejem itd., to już zależnie co dolega
  • Odpowiedz
@NzeroZeroB: w sumie nie, skupiam się na okolicznych imprezach "rajdowych" ;)

@SpalaczBenzyny: niby tak, ale jak widać coś się popsuło skoro zaczęła biegi wybijać. Wiem że mało płynnie, cały czas nad tym pracuję, i tak od początku treningu jest mega postęp w tej kwestii... no i masz rację, muszę popracować też nad wykorzystaniem toru. Czego na filmiku nie widać - nie wykorzystywałem też w 100% silnika. Spokojnie miejscami mogłem iść
  • Odpowiedz
@Gumi5: yo u mnie w rajdowej 205 też wypadała 2 na ostrych zakrętach ( najczęściej w lewo) to będzie ta sama skrzynia imo. Wymieniłem najpierw wszystkie poduszki silnika i skrzyni, ale nie pomogło. Wodziki proste i wyregulowane. Musiałem wymienić całą skrzynię i to pomogło. Najpewniej były to takie kulki na sprężynkach, które blokują wewnętrzne wodziki i te sprężynki lubią pękać. Taniej było przełożyć samemu używaną skrzynię niż oddawać to do naprawy.
  • Odpowiedz
@frogkiller: o, dzięki za rady :D Skrzynia i tak pewnie poleci za jakiś czas i wejdzie krótsza, bądź jeśli skończy się na wymianie przełożenia głównego to będzie to naprawione w trakcie. Fakt faktem, wielkie dzięki, dużo szukania mnie pewnie omija :D A znasz jakieś sposoby na przejście z wodzików na linki? Widziałem kiedyś 106 rajdowe z takim bajerem i trochę mnie to zastanowiło, tylko nie wiem jak to ugryźć. Już z
  • Odpowiedz
@Gumi5: Ale mi robisz smaka. Powiedz mi, ile Cię ta zabawa kosztuje? Mówię o utrzymaniu i eksploatacji samochodu, jakichś modach itp.
Nie mam teraz kasy na takie rzeczy, ale od jakiegoś czasu chodzi za mną coś w rodzaju seicento, które mógłbym upalać. Kupić można niedrogo, ale dostosowanie + eksploatacja to dla mnie niewiadome, a nie chciałbym, żeby mnie to przerosło. Jeszcze bardziej miałbym ochotę na jakieś Clio, 206, albo E36, ale
  • Odpowiedz