Wpis z mikrobloga

No i po treningu :D

W sobotę po raz pierwszy mogłem jechać Peugeotem "na ostro". Po przesiadce z Golfa wrażenia niesamowite - szybciej na prostej, szybciej na zakrętach, dużo możliwych ustawień - długo by wymieniać, aczkolwiek ciężko jest cokolwiek porównywać, tak dobrze się lata :D

Trening w sumie wyszedł mega, w ciągu całego dnia przejechane ok. 150km na torze co jest ilością dla mnie kosmiczną, do tej pory z 15-20 to było dużo :D Ok. 15 byłem już totalnie wykończony, trzeba się przyzwyczajać do wysiłku za kółkiem. Wbrew pozorom to bardzo męczy, wymaga dużo skupienia i refleksu. Trzeba ćwiczyć :D

Wiele się nauczyłem, ucierpiała jedna felga i skrzynia biegów, ale wiem już o wiele więcej. Koniecznie trzeba poprawić balans hamulców, na mokrym każde mocniejsze hamowanie kończyło się walką z tyłem, nie mogłem do końca wykorzystać hebli. No i poprzez ustawienie zawieszenia pod hamowanie, traciłem na zakrętach... No cóż, idealnie od zaraz być nie może. Ważne że udało się nauczyć auta i poprawić własne umiejętności.

Filmik niestety krótki bo mi kamerka dzieliła klipy, muszę to rozpracować.

Cała impreza wyszła mnie 100zł za wpisowe + 70zł w paliwie.

Zobaczymy jeszcze co powie mechanik, chyba trochę zmęczyłem hamulce (lewa noga <3) no i skrzynia po jakimś czasie zaczęła wybijać dwójkę przy dużym obciążeniu na zakrętach... No i nieszczęsna stalówka która 3/4 razy spotkała się z tarką od złej strony, mam nadzieje że uda się ją wyprostować. Potem dorzucę filmik z "dzwona" ;)

#gumizakolkiem #rajdy #motoryzacja #samochody #rajdy24 #motorsport #wyscigi małe #pokazmorde i #pokazauto ;)
Gumi5 - No i po treningu :D

W sobotę po raz pierwszy mogłem jechać Peugeotem "na o...
  • 23
  • Odpowiedz
@NieMogeSieZarejestrowac: zajrzyj na moje poprzednie posty w tagu #gumizakolkiem - opisuję tam w zasadzie wszystko :) najlepiej chyba sejo jakieś, chyba że ci za wolno to 106/saxo/civic. chociaz jeśli nigdy nie jeździłeś rajdowo to takie sejo spokojnie wystarczy do zabawy, walki i rujnowania budżetu :D
  • Odpowiedz