Wpis z mikrobloga

#uk #ubezpieczenia

To jest jakas masakra! 250 funtow miesiecznie za ubezpieczenie auta. Auto to Kia Rio, podobno jedne z najtanszych do ubezpieczenia xD

I #!$%@? z tego ze mam ponad 25 lat jak prawko od miesiaca i zero doswiadczenia, #!$%@? wracam do Polski xD
  • 60
  • Odpowiedz
@latajacy_sarkofag pouszukaj dobrze a znajdziesz za 50 funtów miesięcznie. Porównywarki są #!$%@? sprawdź jutro rano i wieczorem a zobaczysz że nie ma juz niektórych firm, ceny sa zupełnie inne, firmy które chciały Cie ubezpieczyć teraz już nie chcą. Sam dużo nerwów na tym zjadłem bo ciężko tu o jakąkolwiek logikę.
  • Odpowiedz
@kromka: bo by nie figurował w bazie danych jako ubezpieczony i zatrzymywały go każdy patrol policji? Bo ubezpieczenie w Polsce pozwala na jazdę za granicą przez bardzo krótki okres. Poczytaj umowę. Zwykle trzeba zgłosić ubezpieczycielowi wyjazd i ubezpieczenie pokrywa np. 14 dni max. I zdaje się że samochód bez angielskiego przeglądu, podatku drogowego i oc może jeździć max 3 miesiace
  • Odpowiedz
@LR300: nie musiał nic #!$%@?ć, wystarczy że ma kiepski kod pocztowy. Ja za focusa 1.6 2004 płacę 124 miesięcznie mając prawko eu od 2 lat a kolega co ma prawko 9lat które zamienił na angielskie płaci 186 za Clio 1.2
  • Odpowiedz
@sh2dov w moim przypadku najtańszą opcją było właśnie third party fire & theft. Zarówno third party only jak i comprehensive były droższe. Mam 6 lat zniżek, focus 1.6 płacę 380f na rok
  • Odpowiedz
Wiem, ze wpis sprzed 3 miesiecy, ale akurat szukalem informacji na ten temat i przeczytalem ten wpis i chce sie odniesc do paru spraw.

@latajacy_sarkofag:

To jest jakas masakra! 250 funtow miesiecznie za ubezpieczenie auta. Auto to Kia Rio, podobno jedne z najtanszych do
  • Odpowiedz
@Pulton: To przeczytaj pierwszy post i juz będziesz wiedział. Przyczepiłeś sie do OPa o to, ze go nie stać płacić £3000 rocznie ubezpieczenia za Kia Rio, podczas gdy większość ludzi w UK płaci poniżej £500 rocznie za ubezpieczenie.

Ja wczoraj za swoje pierwsze zapłaciłem £630, wiec nie wiem co OP miał nie tak wpisane, pewnie niebezpieczna lokalizacja, wiec normalne ze sie zapytał.
  • Odpowiedz