Wpis z mikrobloga

#wifi #pcmasterrace #upc #pytanie
przy internecie 120, realnie moj laptop wyciska 40/50 przez wifi, kumplowi dochodzi do 115.
Edimax
tplink
Czy któreś z tych cudeniek osiągnie prędkość rzędu 100Mb/s ? Router jest dosyć blisko, ale niefortunnie nie da się przeprowadzić kabla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 12
  • Odpowiedz
@heow: a w ogóle jaka karta sieciowa w lapku? Są różne klasy standardu N, jeśli masz kartę w technologii N Lite, to w praktyce nie wyciągniesz więcej niż te ~40Mb/s. Na Twoim miejscu sprawdziłbym dla pewności prędkość na kablu, miałem podobny problem i stanęło na słabej przepustowości dość leciwego routera a też w pierwszej chwili obstawiałem problem z WiFi.
  • Odpowiedz
@VukoPL: @piotreek88: zmieniłem właśnie na 40 i dalej to samo, mam kartę sieciową atheros AR9485WB-EG tutaj typek w laptopie robił testy z tą samą kartą i mu wyciągało 100Mb/s, w specyfikacji karty jest 150Mb/s.. sterowniki mam najnowsze z tego roku, podlaczalem kablem do rutera, 110 wyszło.
  • Odpowiedz
@heow @piotreek88 Z tym standardem AC to bym nie szalał, ja przy internecie w poprzednim miejscu zamieszkania na standardzie N spokojnie te 100 Mb/s wyciągałem (przy internecie bodajże 120). Ale muszę się zgodzić że najtańsze "karakany" na usb to co najwyżej krwi napsują. Konkretnego nic niestety nie polecę bo ostatecznie podłączyłem kablem ;)
  • Odpowiedz