Wpis z mikrobloga

Jutro lot do Londynu. Ostatnio jakiś mireczek mi pisał, że można w metrze zbliżeniówką płacić. Teraz jednak czytam:

If you're visiting London and your card was issued outside the UK, you may be able to use it for contactless travel on our services:


All American Express contactless payment cards are accepted

Only some non-UK cards issued as Visa, Mastercard, or Maestro are accepted


Ktoś sprawdzał, czy wydane w PL karty Visa działają? Mam kartę z PKO BP.

Z góry dzięki za pomoc

#anglia #emigracja #podroze #londyn
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AvantaR: Nasze karty działają zbliżeniowo wszędzie na świecie, gdzie są przyjmowane takie transakcje, więc nie powinno być problemów z płatnością również w londyńskim metrze. Warto tylko pamiętać, że w różnych krajach występują różne wartości maksymalnych kwot operacji dokonywanych zbliżeniowo. W Wielkiej Brytanii, w przypadku kart VISA, ten limit wynosi 15 funtów. Więcej informacji tutaj: https://bankomania.pkobp.pl/finanse-na-co-dzien/karty-platnicze/wszystko-o-platnosciach-kartami-zblizeniowymi/
  • Odpowiedz
  • 0
@AvantaR ale co, że można zbliżeniówką zamiast oysterki? To nie brzmi na prawdopodobną opcję, tylko raczej za doładowanie oysterki że można zbliżeniowo, ciężko mi uwierzyć że wprowadzili by obsługę kart płatniczych na każdym czytniku przy bramkach na każdej stacji.
  • Odpowiedz