Wpis z mikrobloga

Pytanko mam, bo na wykopie tylko widzę: "Pis zły", "Pis pogrąża Polskę", "gorzej jak za Po", "Polska to już ruina"
Gdzie wy widzicie takie rzeczy? Zwiększyły się podatki? Ceny wzrosły? Mniejsze wypłaty dostajemy? Zwiększa się bezrobocie?
Bo nie rozumiem tego, jedyne do czego można się przyczepić to źle rozwiązana sprawa TK iTVP.
Co do ostatnio popularnego tematu aborcji przecież to nie ustawa PIS a projekt obywatelski, który został odesłany do komisji i już tam utknie na zawsze.. Dlaczego? Ponieważ PIS obiecał, że nie będzie odrzucał projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu (swojego elektoratu). Na prawdę myślicie, że Kaczyński, który zdobył całą władzę w Polsce jest tak głupi aby przyjąć tak negatywną ustawę?
Kolejny zarzut 500+ "Zabiorą więcej niż dadzą" Ale przepraszam, gdzie zabierają? Vat się zwiększył? Inne duperele? Skąd niby pobierają tą kase wam więcej niż wcześniej? Obniżają wiek emerytalny, zwiększają minimalną a od roku czytam, że lada dzień Polska gospodarka się rozpadnie i Polska zbankrutuje. Do tej pory nie widzę nic takiego ani takich przesłanek.
Owszem PIS nie jest idealny, ale nie rozumiem takiego demonizowania tego rządu.
Pozdrawiam
#polityka #neuropa #4konserwy #pis #dobrazmiana
  • 61
@ImNewHere: Co za bzdury xD

Ceny wzrosły? Tak. Podatki? Planują podwyżki. VAT nie obniżą, a mieli to zrobić.
Komisja wczoraj odrzuciła projekt, a dziś zrobi to Sejm, więc żadnego leżenia w Komisji nie będzie. Nie jesteś na czasie.

Zwiększyły się opłaty bankowe, ceny w sklepach w związku z podatkiem handlowym. Zwiększyło się zadłużenie polski.

na razie nic nie obniżają. A jak obniżą to za kilka lat leżymy.

Ty niewiele rozumiesz, bo
@ImNewHere:

Dlaczego? Ponieważ PIS obiecał, że nie będzie odrzucał projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu (swojego elektoratu). Na prawdę myślicie, że Kaczyński, który zdobył całą władzę w Polsce jest tak głupi aby przyjąć tak negatywną ustawę?


Gdzie obiecał, że nie będzie odrzucał projektów tylko swojego elektoratu? Przecież ich głównym zarzutem było to, że PO odrzucało tyle różnych projektów obywatelskich a nie to, że odrzucali projekty pisowskiego elektoratu.
@GordonLameman: Czytam te czarne scenariusze od roku "Andrzej to jebnie" Nic takiego do tej pory nie nastąpiło.
Podwyżka w sklepach? Serio niby co podrożało :D U mnie wszystko po staremu, nawet fajne promocję są :)
Vat mieli obniżyć fakt, ale nie można zrobić wszystkiego od razu bo w tego fakt mogło by #!$%@?ąć wszystko :)
Co do komisji od 2 dni nie miałem czasu przeglądać info więc może, ale gwarantuje Ci
@ImNewHere:
1.zakaz obrotu ziemia rolna
2. upolitycznienie prokuratury
3. cofniecie reformy kpk
4. nepotyzm w niespotykanych rozmiarach
5. zakaz budowy elektrowni wiatrowych
6. rozwalenie TK
7. podatek bankowy
8. odrzucenie obywatelskiego projektu w sprawie aborcji (1z2)
9. niedotrzymanie obietnicy podwyższenia kwoty wolnej
10. podwyzka vat (bo 23% uchwalono do 2017 r. wiec automatycznie wtedy spadnie na 22 i będzie podwyzka na 23)
11. Patryk Jaki
12. upolitycznienie tvp
13. krycie afery
Podwyżka w sklepach? Serio niby co podrożało


@ImNewHere: np. masło, mleko, mąka.

Vat mieli obniżyć fakt, ale nie można zrobić wszystkiego od razu bo w tego fakt mogło by #!$%@?ąć wszystko


@ImNewHere: Przecież nie zrobili nic, a nie 'wszystko'. gdzie większa kwota wolna od podatku?

Co do komisji od 2 dni nie miałem czasu przeglądać info więc może, ale gwarantuje Ci na 100%, że nic nie zostanie zaostrzone.


@ImNewHere:
Gdzie wy widzicie takie rzeczy?


@ImNewHere: włączając jakiekolwiek wiadomości

Zwiększyły się podatki?


W związku z podatkiem bankowym ja zauważyłem że co miesiąc kilka złotych mi ucieka. Za PO nie uciekało.

Ceny wzrosły?


OC wzrosło, pomału rachunki za wodę i prąd wzrosną

Zwiększa się bezrobocie?


Nie, nie zwiększa się. A co PiS sprawiło niby? Bo z tego co wiem to nic... Tendencja spadająca jeszcze byłą za PO.

Bo nie rozumiem tego, jedyne
ale nie można zrobić wszystkiego od razu


@ImNewHere: nie dajcie sobie państwo wmówić, że się nie da ;-)
Żeby #!$%@?ć budżet z gratisowymi 15 miliardami od poprzedników, to trzeba mieć naprawdę duży talent. Poczekajmy na nowy budżet i jego wykonanie. A minfin pozostaje modlitwa, że Deutsche Bank nie jebnie, bo wskaźniki to już dzisiaj wydają się optymistyczne


o których nawet nie mogę mówić :

Jakbym słyszał "są tacy ludzie, którzy..."
Vat się zwiększył?


@Goofas: ale w sumie ten VAT to chyba wzrastał w niektórych grupach. Nie tak dawno na wykopie był artykuł o tym, że McD podniósł ceny bo im Vat podnieśli, poza tym wyroby gumowe też dostały podwyżkę jeśli się nie mylę.
@Goofas:

W związku z podatkiem bankowym ja zauważyłem że co miesiąc kilka złotych mi ucieka. Za PO nie uciekało.


Masz dzieci? Jeżeli tak to 500 odjąć nawet te 100 daje nadal 400 :)

OC wzrosło, pomału rachunki za wodę i prąd wzrosną


Jak tak porównujesz do PO to też pojade: Za PO też rosło i to nawet większość rzeczy
OC będzie rosnąć bo coraz więcej ludzi się o kase upomina i
@terion: Taka była ich obietnica wyborcza. Mają nie dotrzymać?

@GordonLameman:
Pawłowicz = Lżejsza wersja Niesiołowskeigo nie traktowałbym poważnie.
Jak zaostrzą to usunę :)

Chodzi mi, że ktoś z mojej rodziny jest wybranym posłem. Jak widzisz nie oznacza to, że jestem fanatykiem PISU. Co więcej tej osobie czasami nie podoba się polityka tej partii