Wpis z mikrobloga

Pytanko mam, bo na wykopie tylko widzę: "Pis zły", "Pis pogrąża Polskę", "gorzej jak za Po", "Polska to już ruina"
Gdzie wy widzicie takie rzeczy? Zwiększyły się podatki? Ceny wzrosły? Mniejsze wypłaty dostajemy? Zwiększa się bezrobocie?
Bo nie rozumiem tego, jedyne do czego można się przyczepić to źle rozwiązana sprawa TK iTVP.
Co do ostatnio popularnego tematu aborcji przecież to nie ustawa PIS a projekt obywatelski, który został odesłany do komisji i już tam utknie na zawsze.. Dlaczego? Ponieważ PIS obiecał, że nie będzie odrzucał projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu (swojego elektoratu). Na prawdę myślicie, że Kaczyński, który zdobył całą władzę w Polsce jest tak głupi aby przyjąć tak negatywną ustawę?
Kolejny zarzut 500+ "Zabiorą więcej niż dadzą" Ale przepraszam, gdzie zabierają? Vat się zwiększył? Inne duperele? Skąd niby pobierają tą kase wam więcej niż wcześniej? Obniżają wiek emerytalny, zwiększają minimalną a od roku czytam, że lada dzień Polska gospodarka się rozpadnie i Polska zbankrutuje. Do tej pory nie widzę nic takiego ani takich przesłanek.
Owszem PIS nie jest idealny, ale nie rozumiem takiego demonizowania tego rządu.
Pozdrawiam
#polityka #neuropa #4konserwy #pis #dobrazmiana
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiego podatku płacisz więcej?


@snow: Podatek bankowy i podatek od sieci handlowych. Płacimy je wszystkie w części. Już zapowiadano, że brakujące pieniądze na 500+ będą z podatków.
Wzrosły opłaty za prąd i wodę w wyniku nowych regulacji.
Są plany co do opłaty audiowizualnej i całego ogromnego programu wymiany PITu na inny podatek, co zobaczymy jak zadziała.
Wyżej @Goofas i @Wykoppeel1230 opisali ic jeszcze inne problemy tego rządu. A i to
  • Odpowiedz
Zwiększyły się podatki? Ceny wzrosły?


@ImNewHere: A podatek bankowy to co? W tym roku przyszło mi zapłacić 100% więcej za OC, wiesz czym była podyktowana podwyżka z 600 zł na ponad 1200?
Jeszcze zniżkę za bezszkodową jazdę dostałam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Brednie.


@GordonLameman: a więc jednak polityczny bojownik. :(

Ergo: doskonale wiem czym jest podatek VAT i bynajmniej nie stawiałem go w jednym rzędzie z podatkami dochodowymi. Od samego początku chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że najzwyczajniej w świecie kłamiesz pisząc, że PiS nic nie obniżył, początkowo myślałem, że wynika to z niewiedzy, mylnie nie przypisując cię do grupy politycznych fanatyków - to pewnie stąd ta wścieklizna, wszak całkiem
  • Odpowiedz
  • 0
Niedość, że mam dużo lepsze warunki konta bankowego od lat to w dodatku jakiś czas temu dostałem kredyt mieszkaniowy i... Mam lepsze warunki niż kolega z pracy, który brał go dokładnie rok temu. G---o się zmieniło w tej kwestii. Bezrobocie jest rekordowo niskie i taka też w moim odczuciu będzie emigracja. W mojej firmie przyjęto rekordowa ilość obcokrajowców głównie z Hiszpanii i Włoch ( http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1647245,Rekordowo-niskie-bezrobocie-w-Polsce-To-najlepszy-wynik-od-8-lat-osiagany-min-dzieki-wzrostowi-gospodarczemu )
Opłaty za prąd i gaz także
  • Odpowiedz
@snow:
Ja poprostu odnoszę wrażenie, że cokolwiek PIS nie zrobi będzie krytykowane. Ot taka dosłowna nienawiść.
Przykład:
Pis obniży wiek emerytalny - TO SPOWODUJE DZIURĘ W SYSTEMIE, POLSKA SIĘ ROZPADNIE!
Pis nie obniży - PIS NIE SPEŁNIA OBIETNIC WYBORCZYCH!!
Zawsze będzie coś.
  • Odpowiedz
  • 1
@ImNewHere to jest jedna sprawa. Ale jak można rozmawiać z kimś kto ma klapki na oczach jak pan @Naxster ? Chłop widzi zwiększające się bezrobocie w momencie gdy jest najniższe w historii (pal licho, że to nie jest zasługą PiSu), chodzi o to, że on naprawdę widzi i wierzy w zwiększające się bezrobocie. Strach pomyśleć co jeszcze może zobaczyć, skoro ktoś mu pokazuje białe, a on widzi czarne.
  • Odpowiedz
@Pete1
Nie wiesz co to cit.
Ta Obniżka jest śmieszna, czysto propagandowa.

Ci którzy najbardziej cierpią na fiskalizacji to mikro i mali przedsiębiorcy, a ci rzadko kiedy prowadzą działalność e formie spółki kapitałowej.

Obniżka cit dotyczy promila przedsiębiorstw. A samych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą nie dotyczy w ogóle
  • Odpowiedz
zwiększające się bezrobocie w momencie gdy jest najniższe w historii


@snow: ehh...
Nie żeby te dwie sytuacje się nie wykluczały...
nie żeby spadek zasługą PiSu nie był, za to możliwe obniżenie tempa spadania jak
  • Odpowiedz
@GordonLameman: w mojej poprzedniej wypowiedzi kompletnie abstrahowałem od naszej dyskusji, która się rozwinęła. Fakt jest taki, że w imię politycznej propagandy skłamałeś, a teraz jeszcze to kłamstwo usprawiedliwiasz. Powinieneś rozważyć karierę parlamentarzysty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Naxster Pięknie się wycofujesz okrakiem. Tak myślałem. Podałem ci konkretne dane i już się do nich nie ustosunkujesz. Człowieku błagam, dla własnego dobra odrzuć emocje, przestań myśleć jak to nienawidzisz Kaczora, tylko zacznij trzeźwo patrzeć na świat. PiSiory nie są idealnym rządem, ale twoje argumenty są całkowicie wyssane z palca. Każdy z nich po kolei rozpada się jak domek z kart po zderzeniu z faktami. Jakbyś napisał, że Kaczor zadłuża Polskę
  • Odpowiedz
Pięknie się wycofujesz okrakiem.


@snow: Dwa razy prosiłem byś odniósł się do pozostałych argumentów. Do r------------a oświaty, TK, tworzeniu burz społecznych, zakazach sprzedaży ziemi, uwaleniu elektrowni wiatrowych I WIELU WIĘCEJ.
Ale nie, ty wolisz bić w jeden dzwon. Bo łatwy do trafienia. Tak pomyliłem się z bezrobociem, nie wziąłem pod uwagę ukraińców i wielu innych czynników, samo 500+ tego nie zabije.

Podałem ci konkretne dane i już się do nich
  • Odpowiedz