Wpis z mikrobloga

To przecież tak, jakby Tusk powiedział, ze nie obniża podatku, bo Bruksela nie pozwoliła.

@choksondik: Przecież tak było mówione na każdym kroku: "Nie zrobimy tego lub śmego, bo jest to niezgodne z dyrektywami UE". Jak było np. z wycofaniem żarówek o mocy >= 100W?
  • Odpowiedz
@Klofta: PISdy. Świat się kończy. Co to ma być by rząd kraju stosował się do tego, co chcę grupa wyznaniowa reprezentująca jakąś ideologię za która mogą ale nie musza podążać ludzie. Prawo z kolei jest pewnym przymusem. Wprowadzanie do prawa rozwiązań innych niż zdroworozsądkowe, popierane realnymi faktami a nie ideologią jest bez sensu. Prawo nie powinno zabraniać rzeczy, co do których istnieje dylemat moralny, gdyż człowiek jako istota rozumna w
  • Odpowiedz
@Heathen: Już w 2006 śmiali się, że mamy "rząd sterowany radiem".
Dla gimbazy: to było nawiązanie do Rydzyka i jego wpływów w rządzie w ramach wdzięczności za prowadzenie intensywnej kampanii propagandowej. W tym roku PiS zapłacił Rydzykowi za ostatnią kampanię 30 milionów złotych z budżetu.
  • Odpowiedz
@loculi:
@ARhD:
@Existanza:
@wykopowiczka69:
Co wy chcecie udowadniać? Przecież to logiczne, że dzięki medycynie poprawiła się przeżywalność jednostek słabych, chorych i genetycznie obciążonych. Z kolei fakt, że takie jednostki się rozmnażają ma wpływ na spadek "jakości materiału genetycznego populacji".

Czyżby ten brak logicznego wnioskowania to był już objaw tego pogorszenia genów, czy co? Skąd takie problemy z oczywistymi kwestiami...
  • Odpowiedz
@ARhD: bardziej adekwatne byłoby pytanie czy jestem biologiem, bądź genetykiem. Nie jestem.
Tylko, że chyba nie trzeba nim być aby potrafić wyciągać logiczne wnioski.

A do tych wniosków tutaj, wystarczy znać mechanizmy selekcji naturalnej i propagacji genów (i to znać tylko powierzchownie). Uczyłem się kiedyś o tym. Zresztą to jest bardzo prosta kwestia. Dzięki cywilizacji "obniżyliśmy naszym genom poprzeczkę". Obecnie ułomne ceny, które kiedyś spowodowałyby śmierć, a przynajmniej niemożność rozmnażania,
  • Odpowiedz
@szpongiel
To, że jednostki słabsze przeżywają nie przekłada się jeszcze raczej na "słabość genetyczną" całej populacji, bo nie jesteśmy jednym organizmem. Ludzie słabsi genetycznie często nie rozmnażają się albo mają mało dzieci i to z podobnymi osobami. Poza tym w świecie, gdzie liczy się intelekt, prawdziwym problemem jest boom demograficzny imigrantów o niskim IQ i skłonności do agresji i niskiej preferencji czasowej, a nie etnicznie europejskie dziecko, które ma problemy z
  • Odpowiedz
@szpongiel: O k---a, nie jesteś i dalej n----------z te swoje wywody?

Aaa prawda, jesteśmy w internecie, to pisz sobie dalej co tam chcesz, przecież wolno.

Polak ekspert w każdej dziedzinie )

Zresztą, ta wykopowiczka69 wygląda na trolla, to znaczy typa udającego różowego paska, ale mam prawo się mylić jak każdy :)
  • Odpowiedz
@lazzyday:

To, że jednostki słabsze przeżywają nie przekłada się jeszcze raczej na "słabość genetyczną" całej populacji, bo nie jesteśmy jednym organizmem.

No nie jesteśmy jednym organizmem ale pula genetyczna populacji czy całego gatunku, to nie jest coś co się rozpatruje w zasięgu pojedynczego osobnika ale populacji właśnie.
Owszem, może być tak że dwie różne pod-grupy tego samego gatunku będą jednocześnie: jedna poprawiać swój materiał genetyczny, a druga pogarszać. Lecz niewielu ludzi obecnie żyje w izolacji od reszty populacji, a jeszcze mniej nie dotyczą dobrodziejstwa medycyny. Raczej nietrafiony
  • Odpowiedz
@ARhD: no tak, gdy brak argumentów to:

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I PISAĆ KOMENTARZE W INTERNECIE BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD PISZĄ LOGICZNE WNIOSKI NIE MAJĄC NAWET DOKTORATU
  • Odpowiedz
Kogo wyście k---a wybrali do rządzenia?


@Klofta: suweren wybrał partię, która jest silnie zależna od episkopatu, ja tam nie rozumiem skąd to zdziwienie, dziwne by było gdyby takie słowa napisał Donald Tusk( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@szpongiel:

Nie stawiałem żadnych co jest problemem, a co nie. To jest temat na osobną dyskusję, a na jeszcze osobną kwestia inteligencji jako, że są iż obecnie przez rozwój technologiczny i specjalizację ludzie są średnio mniej inteligentni niż kilka wieków temu.


Źródło?
  • Odpowiedz
@lazzyday: miało być "są tezy" ale zeżarło słowo. Ja bynajmniej tego nie głoszę, po prostu takie coś kiedyś czytałem. W wielkim skrócie chodziło o to, że kiedyś wszystkie umiejętności, które człowiek mógł i musiał posiąść, to pamiętał. Obecnie, nie dość że przez specjalizację tych umiejętności potrzeba znać mniej, to niewiele trzeba pamiętać bo łatwo komuś zlecić albo info co i jak jest na kilka kliknięć.

Teraz na szybko znalazłem tylko
  • Odpowiedz