Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #keto
jestem na keto cały czas (no poza ładowaniami :D) i w sumie leci w dół, nie za szybko, ale spada. Tak ostatnio zacząłem sobie czytać sfd i kfd i tam wszędzie piszą, żeby nie jeść pod żadnym pozorem tłustych serów i masy innych rzeczy (ogólnie produktów przetworzonych) które ja normalnie w diecie jem. jak to jest? Zalecane rzeczy znalazłem na sfd:

Białko: chude mięsa, ryby,jaja, chude sery, odzywki białkowe.
Węglowodany: warzywa, otręby: pszenne(lepszy wybór) i owsiane.
Tłuszcze: oleje tłoczone na zimno(nierafinowane),tłuste ryby, orzechy i nasiona.

u mnie wpada wszystko jeżeli zgadza się z moim makro i teraz nie wiem czy przestawić się na te "polecane" produkty żeby spróbować czy da to jakiś lepszy efekt czy zostać jednak przy swoim żarciu?
  • 19
@Matronel: jak dobrze kojarze to ten artykul jest sprzed 10 lat, wiec wiedza byla inna. Najlpesze zrodla bialka to tluste miesa, tluste sery tez sa dobre, o ile to prawdziwe sery, a nie zolte #!$%@? wi co.
Margaryny i inny przetwozony syf odpadaja i tutaj nic sie nie zmienilo.

Poszukaj w google diety Carb nite, to takie CKD tyle, ze nowsze. Krotszy okres lowcarb i sensowne ladowania po pare godzin, a
@Hank85 dzięki, czyli w skrócie jeżeli dobrze rozumiem, to ładowania odbywają się w carb nite w różnych odstępach czasowych (znalazłem info najpierw 10 dni, a po tym 7 dni) żeby kręcić metabolizm i trwają kilka godzin, a nie 1,5-2 dni.
@Szefu: Ma sens jak sie naprawde ostro cwiczy. CKD polega na tym, ze cwiczysz kilka dni do wyczerpania glikogenu w miesniach. Pozniej 1-2 dni jedzenia weglowodanow, zeby ten go odbudowac i znowu cwiczenia, zeby szybko wyczerpac glikogen z watroby i przejsc w ketoze.
@Szefu: Z ketozy wychodzić można nawet codziennie i wiele zalet nadal w tym jest (każdy kto robi IF wychodzi z ketozy po posiłku przez ilość białka jaką je na jeden raz, inni w keto którzy zjedzą 20g llub więcej węglowodanów przeznaczonych na cały dzień w jednej chwili i będą to węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym to też mogą wyjść z ketozy na chwilę nawet tego nie zauważając).

Są zalety ścisłego keto
@globbi jedyny sens używania ketozy dla zdrowego człowieka to spalanie smalcu, a każde wyjście z ketozy spowalnia ten proces.
Jak ktoś chce dlugotrwale funkcjonować na tłuszczach to nie ma sensu pchać się w keto
@Szefu: Jest wiele zalet bycia w ketozie dla zdrowego człowieka. Mało tego, normalne jest że ludzie wchodzą w ketozę nawet nie mając pojęcia o diecie ketogenicznej - każdy kto nie zje zbyt dużo i zrobi sobie dwugodzinny spacer będzie w ketozie, każdy maratończyk pod koniec biegu będzie w ketozie nawet pomimo picia napojów z glukozą podczas biegu.

Dla mnie - szczupłego i zdrowego pod każdym względem na ile mi wiadomo, ketoza
Jest wiele zalet bycia w ketozie dla zdrowego człowieka. Mało tego, normalne jest że ludzie wchodzą w ketozę nawet nie mając pojęcia o diecie ketogenicznej - każdy kto nie zje zbyt dużo i zrobi sobie dwugodzinny spacer będzie w ketozie, każdy maratończyk pod koniec biegu będzie w ketozie nawet pomimo picia napojów z glukozą podczas biegu.


@globbi: nie ma takiej możliwości, przeciętny człowiek którego dieta opiera się o węglowodany potrzebuje czasu
@Szefu: nie wiem co twoim zdaniem znaczy "tak restrykcyjnie". W zależności od twoich uwarunkowań (głównie wrażliwości na insulinę i aktywności fizycznej) można być w ketozie non-stop zjadając nawet ponad 100g węglowodanów dziennie (oczywiście nie wliczam błonnika).

Różni badacze różnie definiują ketozę ale najczęściej jest to chyba od 0.5mml/litr BHB we krwi (niektórzy przyjmują 0,3 inni więcej). To jest ketoza, nie ma innej, "prawdziwej" ketozy.

Można być zaadaptowanym do lepszego funkcjonowania w
Jak ktoś stosuje keto tylko do zrzucania wagi i/lub walki z cukrzycą, to pewnie, że lepiej nie robić przerw w ogóle. Ale są też tacy, którzy tego nie potrzebują.


@globbi: Czysta ketoza jest umiarkowanie skuteczna do spalania tluszczu, ona oczywiscie dosyc dobrze normalizuje BF%, ale znacznie szybciej leci fat na LC gdzie zachowujemy jakas tam podaz wegli. I wtedy czym nizszy BF tym czesciej trzeba robic ladowania, zeby tluszcz dalej znikal.
@bst:

bo warunkiem wejscia w keto jest pozbycie sie glikogenu


Nie jest. Jak najbardziej można być w ketozie i mieć zapas glikogenu i go uzupełniać. Przykład możesz zobaczyć w opisie własnych pomiarów dra Petera Attia na jego blogu eatingacademy.com.

Poza tym glikogen jest też pozyskiwany z trójglicerydów i białek przez glukoneogenezę.

Reszta ciekawa.
@globbi: Jakiej metody uzyl do zmierzenia poziomu zmagazynowanego glikogenu w watrobie? Z tego co wiem w ketoze mozna wejsc tylko poprzez wyczerpanie glikogenu w watrobie albo poprzez metabolizowanie MCT lub alkoholu.
@globbi: wejscia, nie bycia, bo przeciez pozniej jest sytezowany z ketonow, no moze nie warunek, ale przyspiesza znacznie wejscie. Bo przeciez gdyby byl warunkiem to ludzie siedzacy na dupie nigdy by w keto nie weszli. Troche sie tu zagalopowalem :)
@Calhil: @bst: może nadinterpretowałem to co czytałem ;) sorry. Generalnie Attia mierzył glukozę i BHB we krwi wiele razy dziennie w różnych warunkach. Z pomiarów przy aktywności fizycznej wywnioskował, że wzrost glukozy we krwi podczas ćwiczeń pochodzi z wątroby, bo glikogen z mięśni nie może być uwalniany do krwi.

Możliwe, że trzeba zużyć glikogen aby wejść w ketozę. Ale z tego co teraz czytam (ketogenesis na wiki) wydaje mi się,
@globbi: xD nie da sie zuzyc glikogenu z miesni, nie zuzywajac najpierw glikogenu z watroby. Watroba dziala jak taki maly bufor i najpierw z niej cialo pobiera glikogen. Nie wiem dokladnie do ktorych jego pomiarow sie odnosisz, ale pewnie podczas wysilku fizycznego poziom ketonow spadal, a rosl poziom glukozy. Po prostu organizm zaczal potrzebowac wiekszej ilosci paliwa i zwiekszyl tempo glukoneogenezy, a ketony we krwi zaczely byc wykorzystywane w wiekszym stopniu
Podobny mechanizm wychodzi przy zewnetrznym podawaniu T3 i diecie LC, tam trzeba robic ladowania nawet co drugi dzien bo inaczej znikanie tluszczu jest symboliczne.


@bst: Zrobię mega odkop, ale znalazłem ten wątek...

Powiesz coś więcej odnośnie T3 i LC albo czy ma to się to tak samo Sally + LC ?:>