Wpis z mikrobloga

"Stres jest tak silny, że do zapłodnienia dochodzi rzadziej" - Hoser o ciąży z gwałtu.

Arcybiskup diecezji warszawsko-praskiej nie raz wypowiadał się na tematy związane z ciążą. Często zabierał głos choćby w kwestii in vitro, potępiając tę metodę i dowodząc, że to nie jest leczenie niepłodności. Tym razem powiedział, co wie o ciąży z gwałtu. To jest bardzo bolesna sytuacja. Tych przypadków nie ma wiele z różnych względów. Raz, że się dużo rzadziej zdarzają, a po wtóre, fizjologia, która jest narażona na tak duży stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia. Wiadomo, że stres, niepokój, jest jedną z przyczyn psychologicznych niepłodności. W tym wypadku stres jest tak silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w innych warunkach.

#bekazkatoli #bekazprawakow #aborcja #wiaraczyniczuba ##!$%@?
  • 42
@ediz4:

izjologia, która jest narażona na tak ogromy stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia. Wiadomo, że stres, niepokój jest jedną z psychologicznych przyczyn niepłodności.


Stres ma raczej dlugofalowy wplyw na nieplodnosc i zaburzenia cyklu. Do zaplodnienia dojsc moze tylko w ciagu max.24h, gdy jajeczko znajduje sie w drogach rodnych kobiety.
Dlatego ciekawi mnie po prostu uzasadnienie teorii wypowiedzianej przez Hosera w momencie, gdy nie bierzemy pod uwage dlugotrwalego wplywu stresu,
Do tego każdy ksiądz miał jakieś życie przed wejściem w stan duchowny. Nie znajduje się ich ubranych w sutannę w kapuście.


@ediz4: Nie rozumiem tego argumentu. Ksiądz przed wejściem w stan kapłański nabył wiedzę medyczną i na niej opiera swój pogląd, że stres podczas gwałtu uniemożliwia zapłodnienie? Jak chorujesz to idziesz do księdza czy do lekarza?
@einz: Lekarz to tytuł naukowy? Za Wikipedią:

W latach 1960–1966 odbył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1966 do 1968 pracował na akademii w Zakładzie Anatomii Prawidłowej na stanowisku asystenta, zaś w następnym roku jako lekarz prowadzący oddziału internistycznego w szpitalu rejonowym w Ziębicach. W wolnym czasie, aby nie stracić praktyki lekarskiej, za zgodą przełożonych pracował w szpitalu jako lekarz.


I co ten dorobek ma wspólnego z bzdurami
@Luka_Wars ehh #!$%@? kolejny kretyn co ma kazdego za pisowca jezeli nie jest takim samym kretynem. Ja watpie zeby ksiadz mial rację, nie ma dowodów ani na poparcie ani na obalenie tej tezy, a ja nigdy nie powiedzialem ze podpisuje sie pod tym co on powiedział. Zaznaczam tylko ze bardziej sklonny jestem wierzyć człowiekowi po medycynie niz tobie, ponieważ ty masz jeszcze mniejsze pojęcie niz ten ksiądz, co jednak nie przeszkadza ci
nie ma dowodów ani na poparcie ani na obalenie tej tezy


@einz: Czyli teza jest z dupy tak jak teza o istnieniu krasnoludków. Dymasz logikę.

Zaznaczam tylko ze bardziej sklonny jestem wierzyć człowiekowi po medycynie niz tobie, ponieważ ty masz jeszcze mniejsze pojęcie niz ten ksiądz, co jednak nie przeszkadza ci w udawaniu medycznej wyroczni i osadzaniu czyichs słów na podstawie uniformu, jaki nosi.


Ty mnie nie znasz więc jak możesz
@Luka_Wars: Tak, prawdopodobnie teza księdza jest niesłuszna, ale nie dlatego że jest księdzem, jak ty implikowałeś. A samo to stwierdzenie że "on jest księdzem nie może się znać" pozwala mi zakładać, że ty jesteś nikim i nie możesz się znać tym bardziej. Do tego uznajesz że jego medyczne wykształcenie jest #!$%@? warte bo szybko zrezygnował z bycia lekarzem. To mi pozwala bardziej wierzyć księdzu, niż Tobie. CZEKAM NA KOLEJNE POSTY W