Wpis z mikrobloga

Podobno to kot wybiera człowieka, a nie człowiek kota. Ta kotka chodziła za mną od dwóch wieczorów, kiedy wracałem z siłowni. Pewien napotkany pan powiedział, że raz omal nie wpadła pod samochód.

Od dawna chciałem mieć kota, więc tym sposobem mam nową współlokatorkę :) Kotka chyba była trochę udomowiona, bo potrafi korzystać z kuwety. Jeszcze nie zna swojego nowego domu, więc wszędzie węszy, niucha, chodzi, a najbardziej sobie upodobała przestrzeń na dywaniku przy łóżku (ʘʘ)

Tak na oko ma pewnie z 3-4 miesiące. Jeśli w okolicy nie zobaczę żadnego ogłoszenia że ktoś zgubił kota, to zostanie ze mną na dłużej. W poniedziałek po pracy idziemy do weta. Przy okazji, zna ktoś dobrego i w miarę niedrogiego weta we #wroclaw?
#kot #koty #pokazkota #znajda
Janusz_Lubikwasa - Podobno to kot wybiera człowieka, a nie człowiek kota. Ta kotka ch...

źródło: comment_R2dMsBf7PeME2ueRlRgnWnLQD4TUnRbe.jpg

Pobierz
  • 75
@Janusz_Lubikwasa: SZukaj tylko dobrego. Pewien niedrogi wet w Krakowie powiedział że mój obecny kot to praktycznie trup, rok lub dwa lata życia. Ten dobry jak to usłyszał to się długo śmiał. Kocisko miało może dwa lata, zęby w dobrym stanie, zdrowy a przednim jakieś 15 lat życia :)
Co do koteła to sprzątając kuwetę sprawdź czy nie ma robaków, poznasz je od razu :) I wysterylizuj kota szybko.
@Janusz_Lubikwasa hm. O kotach jak to baba można mówić wiele :) weta w Twoich okolicach nie znam, ale ze zwierzakiem to prosto. Bądź konsekwentny (nie chcesz, żeby po blatach chodził, to go ZAWSZE zganiaj, nie rób wyjątków itp.) co do karmy, to jest lista karm dobrej jakości. Na pewno odradzam whiskasy i kitekaty (4% mięsa dla kota, litości) ja swoje karmię Animondą (Carny w puszkach) i do tego dostają purizon (suche) ,
@miss_alice03: ile może kosztować taka wizyta u weta, żeby ją zbadał, w razie czego coś tam zapisał i tak w ogóle wypowiedział się na jej temat?

@StaryZdzich: @miss_alice03: No i najważniejsze pytanie: jak ją umyć? Bo po tym ciągłym bieganiu po ulicy troszkę jeszcze brudna jest. Jest jakiś szampon dla kotełów? Czy co z nią zrobić?

Na razie śpi, zjadła całą michę żarcia i wypiła dwie miseczki wody (
@Janusz_Lubikwasa śliczny kotełek. Ja ze swojej strony poradzę, żeby kupić jej wędkę, laserek i przynajmniej te kilkanascie minut dziennie się bawić (zwłaszcza jak jest młoda ) bo będzie ją roznosic energia i albo będzie ci szaleć po nocy albo meblami niezdrowo sie interesowac. Polecilabym też żebyś u weta zobaczył jak odcinają jej pazurki i potem samemu w domu to robil. Zawsze to te 10-15 zl w kieszeni na dodatkowe smakołyki/jedzenie :)
@Janusz_Lubikwasa: @thekes: Dokładnie. Moje tak lubią laserek że jak tylko słyszą kliknięcie włącznika to materializują się pod moimi nogami i zaczyna się maraton kotów po ścianach.
Dla ochrony mebli kup jej drapak, trochę pomaga :)
Obcinanie pazurków może być przygodą. Mój kocur nawet się przy tym nie obudzi, wręcz sam pazurki wystawia. Do manicure u kotki zwykle potrzeba dwóch osób, z czego jednej silnej, szybkiej i zdecydowanej :)
Kąpiel też
@Janusz_Lubikwasa na razie daj jej obczaic dom na spokojnie, pewnie w nocy zwiedzi dokładnie wszystkie kąty. Jeżeli ma jakieś już poslanie to dobrze żeby włożyć tam koszulkę twoją, żeby mogla oswoić się z zapachem, to dla kota bardzo ważne. Mów do niej spokojnym głosem, wyciągaj rękę żeby mogła ja obwąchac, ale jej nie glaszcz wtedy od razu, dopiero jak zobaczysz że sie rozluznila to mozesz delikatnie ja posmyrac po policzku. Kotka jest