Wpis z mikrobloga

Podobno to kot wybiera człowieka, a nie człowiek kota. Ta kotka chodziła za mną od dwóch wieczorów, kiedy wracałem z siłowni. Pewien napotkany pan powiedział, że raz omal nie wpadła pod samochód.

Od dawna chciałem mieć kota, więc tym sposobem mam nową współlokatorkę :) Kotka chyba była trochę udomowiona, bo potrafi korzystać z kuwety. Jeszcze nie zna swojego nowego domu, więc wszędzie węszy, niucha, chodzi, a najbardziej sobie upodobała przestrzeń na dywaniku przy łóżku (ʘʘ)

Tak na oko ma pewnie z 3-4 miesiące. Jeśli w okolicy nie zobaczę żadnego ogłoszenia że ktoś zgubił kota, to zostanie ze mną na dłużej. W poniedziałek po pracy idziemy do weta. Przy okazji, zna ktoś dobrego i w miarę niedrogiego weta we #wroclaw?
#kot #koty #pokazkota #znajda
Janusz_Lubikwasa - Podobno to kot wybiera człowieka, a nie człowiek kota. Ta kotka ch...

źródło: comment_R2dMsBf7PeME2ueRlRgnWnLQD4TUnRbe.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: Super, że ją przygarnąłeś :) Nie kąp jej narazie, dla kota to spory stres, a sama się umyje po kilku dniach. Jeśli jest oblepiona błotem to spróbuj ją wytrzeć mokrą szmatką, a jeśli ma przkurzone futerko, to najlepiej ją wyczesz i daj się samej umyć. Po tygodniu w domu bedzie czyściutka. Idź do weta to się dowiesz ile ma miesięcy, i kiedy można sterylizować. Z karm polecam royal canin,
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: również przygarnęłam kotkę jakieś 5 lat temu, jest ze mną do dzisiaj i nie żałuję ani trochę. Jechała ze mną 3h do obecnego domu, bo przypałętała się ciotce na wycieraczkę jako mała czarna kulka. Teraz nie odstępuje mnie na krok i polecam każdemu ten stan. Zamiast brać z hodowli z rodowodem, lepiej przygarnąć taką bidulkę, której najprawdopodobniej uratowało się życie lub polepszyło je w dużym stopniu. Satysfakcja do końca
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: na Obornickiej 92 urzęduje Pan Tomasz Ruśkiewicz. Bardzo fajny gościu ze specyficznym poczuciem humoru (Z moimi dwoma kotami stwierdził, że jest "Fatalnie... bo to okazy zdrowia nie ma przy nich nic do roboty'. U niego zrobisz też sterylizację kotki. Moja po zabiegu miała drobne nacięcie i jak to stwierdził Pan Tomasz "kot jest bezobsługowy". Liczyłem, że przez kilka dni będzie spokojna ale już na drugi dzień latała po firankach...
  • Odpowiedz
@Dare wyżej napisałam. Najlepiej sprawdzić w internecie "lista karm dobrej jakości" nie będę spamować linkami. Z puszek są to: Animonda Carny, Feringa (@Hannahalla poleca) i Catz Finefood (moje dostają Animondę bo najmniej wyrzucam) a suche to Taste of Wild, Purizon lub Porta 21 (bez zbóż).
  • Odpowiedz
Co do czesania, polecam EzzyGroom


@pytaks: Moje z kolei nie tolerują EG i póki co zwykłym Tangle Teezerem smyram a szczota za cztery dychy się kurzy :P No ale one jeszcze dość małe są a szczotka stosunkowo duża, liczę na to, że się przekonają...

  • Odpowiedz
@pytaks: Jedna ma gładką sierść (co ciekawe jak była mała to była niesamowitym puchatym wypłoszem), ale druga wygląda jakby dachowiec dogonił persa właśnie, a też nie gubi skubana :) Może muszę poczekać do wiosny w takim razie, albo aż całkiem dorosną (jedna ma 6, druga około 4-5 miesięcy) :)
  • Odpowiedz
@Shatter to Twoja sprawa. Jakbyś zabierał dziecko do McDonald's na każdy obiad (bo schabowego nie chce jeść) to też by była Twoja sprawa. Kot jest mięsożerny, a te karmy maja tylko 4% mięsa, więc to, że Ty swoje tym karmisz nie jest żadnym argumentem. Ja odpowiadając na posta OPa podaję mu najlepsze opcje (cena/jakość po analizie składu ), a nie to co mi się tam wydaje :) co zrobi z tą
  • Odpowiedz
@Shatter napisałam Ci, że nic nie trzeba, po prostu robisz gównowpis "u mnie działa" i uważasz, że wiesz lepiej. I nie śmiałabym porównywać kota do dziecka, bo wiadomo, że koty lepsze ( )
  • Odpowiedz