Wpis z mikrobloga

Podobno to kot wybiera człowieka, a nie człowiek kota. Ta kotka chodziła za mną od dwóch wieczorów, kiedy wracałem z siłowni. Pewien napotkany pan powiedział, że raz omal nie wpadła pod samochód.

Od dawna chciałem mieć kota, więc tym sposobem mam nową współlokatorkę :) Kotka chyba była trochę udomowiona, bo potrafi korzystać z kuwety. Jeszcze nie zna swojego nowego domu, więc wszędzie węszy, niucha, chodzi, a najbardziej sobie upodobała przestrzeń na dywaniku przy łóżku (ʘʘ)

Tak na oko ma pewnie z 3-4 miesiące. Jeśli w okolicy nie zobaczę żadnego ogłoszenia że ktoś zgubił kota, to zostanie ze mną na dłużej. W poniedziałek po pracy idziemy do weta. Przy okazji, zna ktoś dobrego i w miarę niedrogiego weta we #wroclaw?
#kot #koty #pokazkota #znajda
Janusz_Lubikwasa - Podobno to kot wybiera człowieka, a nie człowiek kota. Ta kotka ch...

źródło: comment_R2dMsBf7PeME2ueRlRgnWnLQD4TUnRbe.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Janusz_Lubikwasa najlepszy zwirek jaki mialam, to Benek, najdrobniejszy. Malo go schodzi i dobrze zbryla.

Moje koty uwielbiaja sie bawic rzodkiewkami (bo nie brzecza jak kulki z zoologicznego) i slomkami.

Duzo z nia rozmawiaj, moze bedzie za jakis czas Ci odpowiadac jak moj rudy becwal Felek. I czesto mow do niej po imieniu.
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa: jeśli chodzi o obsługę kota to poelcam:
- mokre Animonda Carny albo Bozita w kartonikach - wychodza dobrze cenowo i mają super skład. Jedna mała puszka/kartonik starczy ci spokojnie na 4-5 dni jeśli będziesz karmił też suchym (u nas mokra tylko jako dodatek)
- suche Applaws najlepiej w jak największej pojemności :) starcza na długo i ma super stosunek cena-jakosc
- żwirek najlepiej drewniany zbrylajacy, bo starcza na długo a można go spłukiwać w toalecie. Dobry jest Cat's Best Eco Plus albo Benek Corn Cat. 40 litrów przy jednym kocie starcza na pół roku (albo i więcej)
- rzeczy kupuj najlepiej w zooplusie (nie wiem jak teraz ale kiedyś krakvet miał straszny dramat jeśli chodzi o przechowywanie towaru)
- nie myj kota od razu tylko najpierw go odrobacz tez z zewnątrz (przy takim odrobaczaniu nie można kota prać kilka dni przed i po, bo to sa takie krople, które dajesz na kark i muszą mieć czas zadziałać). Potem kupujesz koci szampon i jedziesz. Najlepiej w umywalce i połóż recznik na dno żeby się kot
  • Odpowiedz
@Shatter: Karmienie drapieżnika karmą zbożową to świetny pomysł, co mogłoby pójść nie tak. Najwyżej szybciej zdechnie.

Jak kogoś nie stać na kupowanie żarcia dobrej jakości to zostają jeszcze tanie podroby - serca, płucka, żołądki itp.
  • Odpowiedz
@Gwozdziu88: Muszę się odnieść do Twojej opinii o doktorze Dolittle z Obornickiej. Osobiście bardzo go polecam, w dzień wolny od pracy, w święto trafiłam do niego z moim kotem. Od razu postawił dobrą diagnozę i w 3 dni kot był jak nowonarodzony. Fakt, dostał nową drogą karmę, ale nie żałuję na nią pieniędzy, bo widzę, że obu kotom służy. Nigdy więcej puszek czy chrupek z marketu, niestety człowiek uczy się
  • Odpowiedz
@Shatter: fakt, kot zje i się obliże, ale później to odchoruje, a Ty zaoszczędzoną kasę wydasz na leczenie. Niestety mówię na przykładzie swoich kotów.
  • Odpowiedz
@labibabi wut, szczepienie się robi po odrobaczeniu, jeżeli kot miał robaki to powtórka po 2-3tyg i dopiero wtedy. Roboczyca nie odnowi się po 3 dniach lol.
A ja moje rozpieszczam i daje mięso, wątrobe i animode c;
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa:nie karm.jej whiskasem i tym podobnymi. Ja robie tak: zamawiam raz na 2-3 miesiace wielka.paczke dla kota ze sklepu.internetowego. np. 40 puszek.karmy, 20l zwirku i suche. Nie musze co chwile biegac do sklepu, darmowa wysylka. Karmie.kota Animonda carny, ktora w sklepie.kosztuje 9 zl za puszke a tu wychodzi po 2.50-3zl. Zwirek to samo. Sucha to.inna bajka, bo kot alergik, wiec dosyc droga, ale wychodzi calkiem tanio i tak. Ze zwirkow
  • Odpowiedz