Wpis z mikrobloga

@kwiatencja: @tangerine_: Nie mam na twarzy jakiejś tragedii, po prostu od 6 lat łaziłem po dermatologach w moim rodzinnym mieście, przepisywali mi jakieś maści i inne specyfiki i problem nie znikał. Chciałbym po prostu to wyleczyć i o tym zapomnieć a wydaje mi się, że izotek jest chyba jedynym lekiem po którym będę widział jakieś efekty.
  • Odpowiedz
@gerson358: Tu masz link do dermatologów przyjmujących na NFZ i przewidywany czas oczekiwania na wizytę. Ja byłam w Głównym Ośrodku Badań Lotniczo-Lekarskich Aeroklubu Polskiego Wojewódzka Przychodnia Sportowo-Lekarska na Sienkiewicza. Dermatolog przyjmuje we wtorki 10-12 i środy 12-14. Nie rejestrujesz się, tylko przychodzisz i masz wizytę z marszu. Mnie babka przepisała to co chciałam, nie robiła żadnego problemu i jeszcze dostałam pokaźną ilość próbek różnych dermokosmetyków.
Co do Izoteku to jeżeli nie
  • Odpowiedz
@gerson358: co Ci przepisywali, czym myjesz skórę, smarujesz, na czym polega problem, tzn jaki trądzik. Izotek doustny to ostateczność bo jak wspomniała @no_to_jestem: to dość inwazyjny specyfik. Kuracja Altre to lepsze rozwiązanie, ale może da się inaczej.
  • Odpowiedz
@kwiatencja: Tych leków miałem od cholery, wszystkich nie spamiętam. Duac, acnederm, zineryt, benzacne, normaclin (na pewno o czymś zapomniałem), teraz jak wspomniałem mam clindacne i duac na zmianę, kiedyś przez kilka miesięcy brałem Tetrysal, z tego co się orientuję to też dość ciężki lek lecz nie miałem efektów ubocznych. Myję skórę jakimś żelem oczyszczającym bodajże Nivea, czasem nawilżam kremem. Problem z trądzikiem polega na tym, że mimo tych 6 lat kuracji
  • Odpowiedz
@gerson358: bo wiesz różne moga być przyczyny. Nadmierny łojotok, rogowacenie, hormony. Czy to może trądzik zaskórnikowy, czy różowaty.
duac i benzacne to ten sam składnik aktywny. Acnederm to tylko kwas azelainowy, zadnen antybiotyk, ale całkiem przyjemny kwas.

Tetrysal

on ma co najmniej połowe krótszą liste skutków ubocznych niż izoteki doustne xD
Niestety skóra trądzikowa ma to do siebie, że wymaga trochę więcej uwagi, nawet niewłaściwy kosmetyk, dieta mogą pogorszyć stan cery.
  • Odpowiedz
@gerson358: Ja brałem izotek i polecam. Jedyne skutki uboczne jakie miałem to mega sucha skóra i pękająca skóra na ustach, ale to normalne. Trzeba się po prostu nawilżać i smarować usta odpowiednią pomadką. Nie można pić alkoholu podczas terapii, chociaż mi się zdarzało, ale nie brałem tego dnia tabletki zazwyczaj. Pomimo tego wątroba była ok. Wiem, bo robiłem badania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gerson358: nie sluchaj #!$%@?, wal izotek/axotret ile trzeba. ja katowalem 2 lata i jest okej. wczesniej jakies 6-7 lat roznorodnych specyfikow, ogromna strata czasu i pieniedzy. nie polecam chodzic do dermow tak czy siak, za duzo #!$%@? ze niby skutki uboczne i inne bzdury. poszukaj na necie, mozna kupic w rozsadnej cenie.
  • Odpowiedz
@pytaks: dermatolog da mu kolejne smieszne masci kosztujace ogrom cbl, ktore #!$%@? daja. 90% dermow nie leczy przyczyny tylko efekt, debilizm. retinoidy = likwidacja przyczyny.
  • Odpowiedz
@Karoleer: @pytaks: @kwiatencja: Moja znajoma brała Izotek i pomimo kuracji trądzik wrócił..
Każdy organizm jest inny i nie ma jednej recepty jak widać. Ja teraz stosuję Duac i cera się uspokoiła, a np. Benzacne w ogóle nie działał. Acnderm mnie mocno podrażnił. Epiduo był spoko, ale po pewnym czasie przestał działać.
A co będzie najlepsze na pozbycie się blizn, zaskórników i rozszerzonych porów? Jeszcze miesiąc kuracji Duaciem a później
  • Odpowiedz
@tangerine_ a to dziwne, bo kwas azelainowy to jeden z przyjemniejszych kwasów. Pewnie jakaś substancja dodatkowa Cię podraznila, teraz kupiłam hascoderm i jakiś taki przyjemniejszy jest od acne.

@pytaks
@Karoleer no jak koleś nawet nie wie jaka ma cerę, a nie ma gwarancji że izotek da mu trwały rezultat to czemu ma narażać organizm na takie obciążenie.

@pytaks no przy tłustej cerze złuszczanie to podstawa. Fajna jest maska złota a avy, też
  • Odpowiedz